Josh Lucas powróci do obsady „Yellowstone” w piątym sezonie westernu. Kogo jeszcze zobaczymy w nowej serii?

Josh Lucas („Piękny umysł”, „American Psycho”) powróci do obsady serialu „Yellowstone” w nadchodzącej, piątej już serii telewizyjnego westernu od Taylora Sheridana. Aktor wciela się w młodszą wersję protagonisty obrazu, granego przez Kevina Costnera, ranczera Johna Duttona.

Wielki powrót w 5. sezonie serialu „Yellowstone”. Kogo zobaczymy w nowej serii?

Ostatni występ Lucasa w popularnym serialu Sheridana miał miejsce w 2019 roku, kiedy to wyświetlany był drugi sezon produkcji. W nadchodzącej serii aktor ma pojawiać się w „Yellowstone” regularnie. Wśród innych powracających członków obsady nowego sezonu znaleźli się też Kylie Rogers i Kyle Red Silverstein, którzy grają młodsze wersje kolejno Beth Dutton (nominalnie Kelly Reilly) oraz Ripa Wheelera (Cole Hauser).

W 5. sezonie ważniejsze role mają mieć również Moses Brings Plenty jako Mo, Wendy Moniz jako Lynelle Perry oraz Jacki Weaver, która wciela się w Caroline Warner. Ponadto Kai Caster, Lainey Wilson, Lilli Kay i Dawn Olivieri zostali ogłoszeni jako nowi członkowie obsady serialu. Caster zagra Rowdy'ego, młodego kowboja. Wilson wcieli się w artystkę Abby, Kay w Clarę Brewer, nową asystentkę na ranczu rodziny Duttonów, zaś Olivieri, która pojawiła się w stałej roli w prequelu serialu „1883”, zagra nową postać - Sarah Atwood, nowoprzybyłą do Montany przedsiębiorczynię.

Sprawdź też: „Sprawa idealna” jest na finiszu. Serial z Christine Baranski skończy się wraz z szóstym sezonem

Piąty sezon flagowego tytułu platformy Paramount+ zadebiutuje dokładnie 13 listopada tego roku. Prace na planie nowej serii rozpoczęły się na początku maja, należy więc zwrócić uwagę na wyjątkowo szybkie tempo produkcji. Westernowe uniwersum Sheridana jest priorytetowym projektem dla Paramount Network, które doczekało się już dwóch prequeli. Drugi z nich, zatytułowany „1932” ma pojawić się w streamingu w grudniu tego roku. W rolach głównych wystąpią Harrison Ford i Helen Mirren.

Źródło: TVInsider / Zdj. Paramount