Jowita Budnik w zwiastunie polskiego filmu „Po miłość / Pour l'amour”

W czerwcu na ekrany kin trafi film „Po miłość / Pour l'amour” w reżyserii Andrzeja Mańkowskiego. Jak zapowiada się ten kameralny dramat psychologiczny opowiadający o internetowym romansie i jego skutkach? Zobaczcie zwiastun.

Marlena zmaga się z poważnym kryzysem małżeńskim wywołanym przez alkoholizm jej męża. Za pośrednictwem Internetu poznaje Senegalczyka Bruna, który przywraca jej poczucie własnej wartości i kobiecości. Okazuje się jednak, że mężczyzna ma wobec niej nieco inne zamiary niż stworzenie związku. Tak o swoim filmie opowiadał sam reżyser:

Nie jest to opowieść lekka, łatwa i przyjemna. Raczej jedna z tych, które szarpią nerwy widza. Nadałem jej jednak potoczystą, dynamiczną formę, dzięki czemu film ogląda się komfortowo. Moim zamiarem było wzbudzenie u widza niezgody na świat, w którym żyjemy. A jaki jest ten świat? Paradoksalny. Progresywny technologicznie, ale regresywny humanistycznie. Pełen nieoczywistych pułapek. Emanujący niesprawiedliwością społeczną czy niesprawiedliwością w ogóle. Co nam więc zostaje? Czego się uchwycić? O co walczyć? O miłość. To jej jednak najbardziej potrzebujemy. To nasza ostatnia deska ratunku. Ostatnia instancja, do której odwołujemy się, szukając sensu życia

Sprawdź też: Tak Margot Robbie wypada w roli Barbie. Data premiery ustalona.

W obsadzie produkcji znaleźli się także: Artur Dziurman („Bogowie”), Lech Dyblik („Dolina Bogów”), Patrycja Ziniewicz, Mamadou Ba („Runaways”), Andrzej Gałła („80 milionów”). Film do własnego scenariusza wyreżyserował Andrzej Mańkowski („Dzieci dzwonią”), dla którego jest to debiut fabularny. Autorem zdjęć jest Sławomir Witek („Dotknąć obrazu”), scenografię i kostiumy przygotowała Ewa Woźniak („Odgrzeb”), a charakteryzację Magda Dusza („Ogniem i mieczem”).

Kinową premierę filmu „Po miłość / Pour l'amour” zapowiedziano na 10 czerwca.

zdj. Galapagos Films / Sławomir Witek