Już dzisiaj nominacje do Oscarów. Gdzie oglądać transmisję na żywo?

Ze sporym opóźnieniem, ale doczekaliśmy się w końcu dnia ogłoszenia nominacji do Oscarów. Już dzisiaj Akademia poinformuje, kto powalczy w tym roku o najważniejsze wyróżnienia w świecie filmu. Gdzie i o której będzie można oglądać transmisję? Poznajcie szczegóły.

Relacja na żywo z ogłoszenia nominacji do 93. edycji rozdania Oscarów rozpocznie się dzisiaj o godzinie 13:19 i będzie transmitowana w serwisie YouTube. Transmisja będzie miała charakter globalny, co oznacza, że dostępna będzie także dla widzów z Polski. Nominowanych we wszystkich kategoriach ogłoszą Priyanka Chopra Jonas i Nick Jonas, a wydarzenie zostanie podzielone na dwie części. Druga z nich rozpocznie się o godzinie 13:31.

W tym roku szansę na nominację nie ma żaden polski film. Produkcja „Śniegu już nigdy nie będzie” wyreżyserowana przez Małgorzatę Szumowską odpadła na ostatnim etapie selekcji. Szanse na nominację ma natomiast „Szarlatan” wyreżyserowany przez Agnieszkę Holland, który jest czeskim kandydatem do Oscara w kategorii Międzynarodowy Film.

93. ceremonia rozdania Oscarów została pierwotnie zaplanowana na 28 lutego, ale pandemia koronawirusa spowodowała ogromny chaos w świecie kina, opóźniając premiery wielu produkcji i powstrzymując prace na planach zdjęciowych. W związku z tym Amerykańska Akademia Filmowa zdecydowała, że gala rozdania nagród odbędzie się dopiero 25 kwietnia 2021 roku. Mimo trwającej pandemii tegoroczna gala odbędzie się tradycyjnie w Dolby Theatre w Los Angeles i nie zostanie zastąpiona wirtualną ceremonią.

zdj. Oscars.org