„Już wystarczy”. Jason Blum gotowy na pożegnanie z cyklem horrorów „Paranormal Activity”

W nowym wywiadzie Jason Blum, szef studia Blumhouse specjalizującego się w rozrywkowym kinie grozy, zapowiedział, że seria dreszczowców found footage „Paranormal Activity” nareszcie dobiega końca. 

Blum omówił bieżące projekty podczas rozmowy poprzedzającej ceremonię wręczenia mu nagrody dla najlepszego, niezależnego producenta podczas trwającego w Locarno Międzynarodowego Festiwalu Filmowego. W wywiadzie skupiono się przede wszystkim na kolejnych odsłonach serii „Paranormal Activity”. 

„Już wystarczy. Ostatnia część była okropna” – stwierdził Blum, odnosząc się do fatalnie przyjętego ubiegłorocznego „Paranormal Activity: Bliscy krewni”. „W przypadku Halloween od początku mieliśmy prawa do zrobienia tylko trzech filmów, więc powiedzieliśmy sobie, że robimy Halloween Ends. I kończy się, przynajmniej dla Blumhouse'u. W przypadku innych rzeczy, trzeba mieć to odczucie, że najwyższa pora je zakończyć. Mogłyby wrócić, gdyby któryś reżyser, którego uwielbiam, w stylu Scotta Derricksona, stwierdził mam świetny pomysł na Paranormal Activity. Ale nie jest co coś, za co chciałbym się zabierać”.

Sprawdź też: Serialowy remake „Pozwól mi wejść” z pierwszym teaserem. Jest też data premiery

Warto przypomnieć, że kolejna – i najwyraźniej ostatnia – część „Paranormal Activity” zadebiutuje w przyszłym roku. Film noszący podtytuł „The Other Side” najpewniej pominie kina i trafi do oferty platformy Paramount+. Za reżyserię odpowiada Wincent Sommers. W obsadzie pojawiają się Sonja Gerhardt, Chethrin Schulze, Nika Sofie i Tamara Hitz. Scenariusz napisał główny twórca serii, Oren Peli.

źródło: Slash Film / zdj. Universal / Blumhouse