Już za tydzień do CANAL+ powróci wielki hit serialowy! Twórcy opowiadają o 3. sezonie „Belfra”

Do wyczekiwanej przez wielu premiery 3. sezonu serialu „Belfer” pozostaje już tylko nieco ponad tydzień. Z tej okazji do sieci przedostała się jeszcze jedna zakulisowa zapowiedź nowej serii, w której ekipa twórców „Ostatniej lekcji”. opowiada o tym, czego możemy spodziewać się w kolejnej porcji odcinków tytułu, który zniknął z ramówki na aż sześć lat. Rzućcie okiem na klip.

Jaki ojciec, taki syn? O czym opowie 3. sezon serialu „Belfer”?

Na początku 3. sezonu „Belfra” Paweł Zawadzki (powracający do tej roli Maciej Stuhr) zostaje oczyszczony z zarzutów i wychodzi z więzienia. Czysta karta oznacza nową szansę i kolejną pracę z młodzieżą. Bohater zatrudnia się jako licealny polonista w Małomorzu, małym nadmorskim miasteczku, w którym dorastał. Niestety w trakcie szkolnego rejsu, który organizują Paweł wraz ze swym ojcem, z pokładu znika jeden z uczniów - buntownik i outsider Kacper Krynicki.  

„Nowy sezon to zupełnie świeże rozdanie dla Belfra. Pojawiają się niewyjaśnione tajemnice z przeszłości bohatera oraz ojca Pawła, Kapitana – człowieka morza, surowego i niechętnie dzielącego się z synem szczegółami ze swojego życia To ogromna przyjemność zagrać tę rolę i wziąć udział w tak ekscytującym projekcie. Było to dla mnie tym większe wyzwanie, że stanowię element przeszłości Pawła, postaci już znanej, ale której historia do tej pory nie była ujawniana widzom. Jestem kluczem do jego osobowości i tego, jakim stał się człowiekiem” - mówił ostatnio Jacek Koman, odtwórca roli ojca Pawla, którego możecie kojarzyć z takich hollywoodzkich hitów jak „Moulin Rouge!” czy „Australia”.

Sprawdź też: Twórca „Sali samobójców” i „Miasta 44” nakręcił nowy film. To jego hollywoodzki debiut

3. sezon serialu „Belfer” – obsada i twórcy. Kiedy premiera na CANAL+?

Jako reżyser z 3. sezonem „Belfra” związał się Łukasz Grzegorzek, ceniony reżyser młodego pokolenia, który na swym koncie ma nagradzane filmu takie jak „Moje wspaniałe życie” czy „Córka trenera”. Za scenariusz odpowiadają: Monika Powalisz („Belfer”) i Przemysław Nowakowski („Bez tajemnic”) oraz Liliana Pomykalska i Kacper Wysocki („Klangor”).

Obok Stuhra i Komana ekipę aktorską 3. sezonu „Belfra” uzupełniają: Roma Gąsiorowska, Agata Kulesza, Mirosław Baka, Katarzyna Herman, Jan Jankowski, Marek Kalita oraz aktorzy młodego pokolenia: Michael Zieliński, Roman Garncarczyk, Wiktoria Kruszczyńska, Hubert Miłkowski, Kamil Pudlik, Karolina Kowalska i Maciej Miszczak.

Może zainteresuje Cię: Polscy influencerzy trafią na duży ekran. Za kamerą reżyser hitów dokumentalnych

Data premiery 3. sezonu serialu „Belfer” została wyznaczona na 8 września. Na całość nowej serii złoży się 8 odcinków.

Źródło i zdj. CANAL+