Kal Penn zagra główną rolę w nowej komedii FX

Kal Penn dołączył do obsady szykowanego przez stację FX serialu komediowego „Belated”. Za reżyserię i scenariusz odcinka pilotażowego odpowie Peter Tolan, jeden z twórców serii „Wołanie o pomoc” i „Szaleję za tobą”.

 „Belated” opowie historię Owena, czterdziestolatka, który niedawno zdecydował się na coming out. Teraz mężczyzna, wraz ze swoją eksmałżonką Dianą, usiłują od nowa ułożyć sobie życie, nawigując między nowymi związkami i rolą rodziców. Owen nawiązuje też przyjaźń z transseksualnym nastolatkiem, Clayem. 

Pomysł na serial zainspirowały prawdziwe zdarzenia z życia Tolana, który podjął decyzję o ujawnieniu swojej orientacji na stosunkowo późnym etapie życia. Z kolei Kal Penn oficjalnie „wyszedł z szafy” zaledwie parę tygodni temu, w ramach publikacji książki ze wspomnieniami, zatytułowanej „You Can't Be Serious”.

Za wyprodukowanie serialu odpowie Nick Alford z należącego do Tolana studia Cloudland. Każdy z odcinków ma potrwać około pół godziny. Termin wszczęcia prac zdjęciowych nie został jeszcze ujawniony

Źródło: Deadline / zdj. ABC