Katastrofa pociągu na planie „Mission: Impossible 7” – nowe zdjęcia i nagrania

Mimo że prace na planie „Mission: Impossible 7” powoli dobiegają końca ekipa, to  w ostatnich dniach skupiła się na kręceniu jednej z najbardziej spektakularnych scen. Nowe zdjęcia i nagrania z planu pokazują, jak przebiegały prace nad stworzeniem sceny kolejowej katastrofy.

Kilkanaście dni temu Rebecca Ferguson ogłosiła zakończenie pracy na planie siódmej części „Mission: Impossible”, ale wiedzieliśmy wówczas, że cały czas nad filmem będzie pracował jeszcze Tom Cruise. Okazało się, że podczas ostatnich dni na planie ekipa pracowała nad dokończeniem sekwencji akcji z udziałem pociągu, którą widzieliśmy na poprzednich zdjęciach i nagraniach z planu. Szczegóły kręconej sceny w Stoney Middleton pozostają oczywiście niejasne, ale wiemy już, że sekwencja, w której udział brali Tom Cruise i Hayley Atwell zakończy się skokiem lokomotywy w przepaść.

Jeden z obserwatorów, który przyglądał się kręceniu sceny, zasugerował, że ekipa zdjęciowa nie była zadowolona z przebiegu zaplanowanego skoku lokomotywy, ale jak na razie informacje te nie zostały potwierdzone przez żadne inne źródło. Jeśli jednak okaże się, że rzeczywiście nie wszystko poszło zgodnie z planem, to możemy zakładać, że ekipa przedłuży swój pobyt na planie, aby nakręcić sekwencję jeszcze raz.

Obsada filmu „Mission: Impossible 7

Oprócz Cruise'a na planie pojawiła się także nowa gwiazda serii Hayley Atwell, którą mamy zobaczyć w dwóch najbliższych odsłonach. W obsadzie siódmej części są także Shea Whigham, francuska aktorka Pom Klementieff, która w filmach Marvela wciela się w Mantis, Henry Czerny, który pojawił się w pierwszej odsłonie cyklu z 1996 roku, a także Rob Delaney („Deadpool 2”), Charles Parnell („Top Gun: Maverick”), Indira Varma („Gra o Tron”), Mark Gatiss („Faworyta”) i Cary Elwes („Narzeczona dla księcia”). W stałej obsadzie zameldują się także: Ving Rhames, Rebecca Ferguson, Vanessa Kirby.

Film „Mission: Impossible 7” trafi do kin dopiero 27 maja 2022 roku. Premiera ósmej odsłony została wyznaczona na 7 lipca 2023 roku.

zdj. Paramount Pictures