Katy Mixon dołącza do Michaela Shannona w obsadzie serialu „George & Tammy”

Kolejne dwie aktorki dołączyły do zapowiedzianego serialu „George & Tammy”, będącego opartą na faktach opowieścią o małżeństwie dwóch gwiazd muzyki country, Tammy Wynette i George'a Jonesa. Obok Michaela Shannona („Na noże”) w serii pojawią się Kelly McCormack („Sugar Daddy”) i Katy Mixon („Nie ma lekko”, „Mike i Molly”).

Shannon, który w obsadzie zastąpił Josha Brolina pojawi się w głównej roli obok Jessiki Chastain („To 2”). Losy tytułowej pary zainspirowały wiele kultowych piosenek country, między innymi „Stand by Your Man” i „He Stopped Loving Her Today”. Choć ich związek przetrwał sześć lat, od 1969 do 1975 roku, wspólna kariera muzyków trwała znacznie dłużej. Początkowo, burzliwy związek miał zostać opisany w ramach pełnometrażowego filmu, ale twórcy zadecydowali o wydłużeniu formatu do pełnoprawnej serii telewizyjnej. McCormack wcieli się w rolę Sheily Richey, przyjaciółki Wynette. Z kolei Mixon wystąpi jako Jan Smith, charakteryzatorka współpracująca z duetem. 

Showrunnerem projektu jest Abe Sylvia, mający w dorobku między innymi serial „Siostra Jackie”. Dodajmy, że choć Josh Brolin musiał zrezygnować z udziału w serialu przez wzgląd na konflikty grafikowe, aktor pozostaje na stanowisku producenta. Scenariusz serii został oparty na książce „The Three of Us: Growing Up with Tammy and George”, napisanej przez córkę muzyków, Georgette. Dodajmy, że za ścieżkę dźwiękową do serialu ma odpowiedzieć T-Bone Burnett („Big Lebowski”).

Premierę serialu przewidziano w ramach serwisu Spectrum. Po ekskluzywnym, dziewięciomiesięcznym okresie dostępności w usłudze, produkcja trafi do Paramount+.

Źródło: Deadline / zdj. CBS