Kevin Costner postawił na ten film miliony dolarów. Tak zapowiada się westeronowy epos!

Na chwilę przed uroczystą premierą na festiwalu w Cannes do sieci zawitał finałowy zwiastun filmu Horyzont. Rozdział 1”. To zaplanowana aż na cztery części filmowa saga tworzona przez Kevina Costnera. Dla reżysera nagrodzonego Oscarem za Tańczącego z wilkami” ma być to filmowe dzieło życia. Czy tak będzie? Przekonamy się już za nieco ponad miesiąc.

Nowy film Kevina Costnera. O czym opowiada „Horyzont. Rozdział 1”?

Już w najbliższą niedzielę, 19 maja na festiwalu w Cannes odbędzie się uroczysta premiera filmu premiera „Horyzont. Rozdział 1”. Będzie to pierwszy rozdział westernowej sagi przygotowanej przez Kevina Costnera, twórcę „Tańczącego z wilkami”, ostatniego wielkiego westernu, który potrafił przyciągnąć do kin globalną publiczność. Czy tym razem Costnerowi też uda się odnieść finansowy sukces? Popularny aktor ma ambitne plany dotyczące kontynuowania swojego projektu, który ma składać się nawet z czterech części, ale ostatnio przyznawał, że nie udało mu się do końca znaleźć wszystkich funduszy na pokrycie kosztów realizacji następnych odsłon, co i tak nie przeszkodziło w rozpoczęciu prac na planie.

Sprawdź też: Wielkie wybuchy i mnóstwo akcji! Tak zapowiada się nowa część „Bad Boys”!

Na razie studio Warner Bros. zapowiedziało kinową premierę dwóch pierwszych rozdziałów, z których pierwszy trafi do kin 28 czerwca. Na kontynuację historii nie trzeba będzie czekać zbyt długo, bo film wróci na duży ekran już 16 sierpnia tego samego roku. Za dystrybucję filmu „Horizon: An American Saga” w Polsce odpowiada Monolith Films. Budżet dwóch pierwszych części wyniósł ponad 100 mln dolarów, z których część pokrył sam Costner. Aktor wydał około 24 mln dolarów na zrealizowanie filmów i zastawił z tym celu między innymi 10 akrów swojej posiadłości wartej 50 milionów dolarów położonej nad oceanem w Santa Barbara.

Tysiące marzycieli, poszukiwaczy lepszego jutra, przemierzają bezkresne terytoria Stanów Zjednoczonych z nadzieją na znalezienie swojego miejsca na Ziemi. Narażeni na ataki Indian broniących swojej ziemi i napaści bandytów szukających łatwego łupu, mierzą się z własnymi słabościami i gniewem natury w drodze ku wymarzonemu celowi. W kraju rozdartym krwawą wojną secesyjną krzyżują się losy szlachetnych i podłych, silnych i słabych, odważnych i tchórzy. Tylko nieliczni z nich dotrą do szczęśliwego kresu tej wielkiej wędrówki.

zdj. Warner Bros.