Kevin Feige obiecuje, że niedługo poznamy plany na kolejną sagę Marvela

Kevin Feige zdradził, że niedługo powinniśmy poznać więcej szczegółów na temat planu twórców MCU dotyczących tworzenia kolejnej sagi w ramach filmowo-serialowego uniwersum.

Po zakończeniu wielkiej Sagi Nieskończoności w filmie „Avengers: Koniec gry” twórcy Marvela chcieli dać widzom nieco odpocząć od gigantycznych wydarzeń zbierających multum postaci i postawili na produkcje skupiające się bardziej na bohaterach aniżeli na tworzeniu kolejnego wyraźnego planu dla następnego imponującego wydarzenia w ramach MCU. W ostatnim wywiadzie Kevin Feige zasugerował jednak, że wskazówki dotyczące tego, jak będzie wyglądała kolejna Saga, były umieszczane już w poprzednich produkcjach i obiecał, że kwestia nowego wielkiego wydarzenia stanie się jeszcze jaśniejsza w najbliższych miesiącach.

Sprawdź też: Filmy i seriale Marvela na 2022 rok. Lista premier w kinach i na Disney+.

Ze względu na to, że zbliżamy się do końca czwartej fazy, myślę, że ludzie zaczną dostrzegać, w jakim kierunku zmierza kolejna saga. Myślę, że pojawiło się już wiele wskazówek, które przynajmniej dla mnie są oczywiste, co do tego, dokąd zmierzamy. W najbliższych miesiącach będziemy jednak bardziej bezpośredni w ustalaniu planu, aby widzowie, którzy chcą zobaczyć pełniejszy obraz, mogli zapoznać się z nieco większą częścią mapy.

Najbliższym kinowym widowiskiem Marvela jest czwarta część serii o Thorze, w którym zobaczymy między innymi, jak Mjolnira podnosi Jane Foster. W listopadzie zawitamy z kolei ponownie do Wakandy za sprawą kontynuacji serii „Czarna Pantera”. O ile film o dziedzicu Asgardu nie powinien być jakoś wyjątkowo mocno powiązany z planami na kolejną sagę, to film o Czarnej Panterze ma wprowadzić do świata Marvela postać Namora, który może z czasem stać się jednym z kluczowych bohaterów MCU. Ogromne znaczenie dla uniwersum będzie miał zapewne także serial „Tajna Inwazja”, który ma być wstępem do przygotowywanej od lat inwazji Skrulli na Ziemię.

źródło: gamesradar.com / zdj. Marvel