Kevin Feige potwierdza: Doktor Strange miał pojawić się w serialu „WandaVision”

Przez wiele tygodni spekulowano, że Doktor Strange pojawi się w serialu „WandaVision”, ale ostatecznie bohater nie został uwzględniony w pierwszym aktorskim serialu Marvela. Teraz Kevin Feige potwierdził jednak, że początkowo studio miało plany, aby włączyć potężnego maga do finałowego odcinka produkcji. Dlaczego tak się nie stało?

Po tym, jak Marvel ogłosił, że Elizabeth Olsen po występie we własnym seriali powróci do roli Scarlet Witch w filmie „Doctor Strange in the Multiverse of Madness”, wielu fanów było wręcz przekonanych, że Benedict Cumberbatch pojawi się w produkcji „WandaVision”, aby zapowiedzieć połączenie historii Wandy i Strange'a w kinowej produkcji.

Okazuje się, że początkowo właśnie taki był plan Marvela, co potwierdził w ostatnim wywiadzie sam Kevin Feige. Prezes studia ujawnił, że tajemnicze reklamy fikcyjnych produktów, które przewijały się przez odcinki serialu „WandaVision”, miały być początkowo transmisjami nadawanymi przez samego Doktora, który chciał w ten sposób przebić się przez potężną magię do świadomości Wandy. Co więcej, Benedict Cumberbatch podpisał nawet umowę na występ w ostatnim odcinki serialu, w którym miał pomóc głównej bohaterce w przywróceniu porządku w Westview.

Ostatecznie studio zrezygnowało jednak z występu Strange'a, aby serial był w pełni poświęcony Wandzie. Tak decyzję twórców skomentował sam Kevin Feige:

Niektórzy mogą powiedzieć: Och, byłoby fajnie zobaczyć Doktora Strange'a. Ale to zminimalizowałoby Wandę. Nie chcieliśmy, aby koniec serialu został potraktowany jako pomost do następnego filmu - oto pojawia się biały facet i mówi: Pokażę ci, jak używać mocy.

Feige dodał także, że zmiana pierwotnego planu wymagała od scenarzystów przepisania nie tylko serialu „WandaVision”, ale także drugiego filmu z serii „Doktor Strange”.

Wanda i Doktor Strange spotkają się na dużym ekranie już 25 marca 2022 roku za sprawą filmu „Doctor Strange in the Multiverse of Madness”. W obsadzie produkcji są także Chiwetel Ejiofor, który powtórzy rolę Mordo, Benedict Wong i Rachel McAdams. W widowisku pojawi się także Bruce Campbell.

źródło: movieweb.com / zdj. Marvel