Kiedy HBO Max wystartuje w Polsce? Padła konkretna data

Premiera platformy HBO Max na polskim rynku zbliża się wielkimi krokami. Wiedzieliśmy, że serwis pojawi się na naszym rynku w pierwszych miesiącach 2022 roku, a teraz poznaliśmy dokładną datę debiutu. Kiedy HBO Max stanie się dostępne dla polskich użytkowników? Wygląda na to, że już w lutym.

HBO Max wystartuje w Polsce w lutym?

Jak sugerują źródła ze słowackiego segmentu operatorów telekomunikacyjnych, platforma HBO Max ma wystartować na Słowacji już 22 lutego 2022 roku. Wiele wskazuje na to, że ten termin będzie dotyczył także innych krajów regionu w tym także Polski.

Termin ten wydaje się bardzo prawdopodobny, bowiem zza kulisowych informacji wiemy, że polski oddział HBO jeszcze pod koniec zeszłego roku rozpoczął kolejny etap przygotowań do zmiany serwisu HBO GO na platformę HBO Max. Nawet jeśli termin wyznaczony na Słowacji na 22 lutego nie będzie pokrywał się z polską datą uruchomienia serwisu, to i tak powinniśmy oczekiwać, że platforma HBO Max ruszy w naszym kraju właśnie w lutym.

Wraz z uruchomieniem serwisu w Polsce i na Słowacji możemy spodziewać się także startu w takich krajach jak: Węgry, Czechy, Rumunia, Bułgaria, Chorwacja, Słowenia, Serbia, Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina, Macedonia, Mołdawia oraz w Portugalia. W późniejszym okresie roku platforma pojawi się też w 7 kolejnych krajach, takich jak: Holandia, Turcja, Grecja, Islandia, Estonia, Łotwa i Litwa

HBO Max zastąpi HBO GO. Filmy i seriale w końcu w 4K

HBO Max zastąpi dotychczasowe serwisy streamingowe HBO takie jako polskie HBO GO. Nowy serwis będzie dostępny zarówno dla nowych, jak i dotychczasowych użytkowników (tych, którzy subskrybują serwis bezpośrednio poprzez stronę internetową i tych, którzy mają dostęp za pośrednictwem operatorów).

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną wyświetlanych filmów i seriali, to udało nam się potwierdzić,  że polscy widzowie będą mogli liczyć na treści w rozdzielczości 4K. Wybrane produkcje z katalogu serwisu wyposażone będą w system obrazu Dolby Vision oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos. W ramach usługi HBO Max na jednym koncie będzie można korzystać jednocześnie z trzech urządzeń. Aktualnie na HBO GO są to dwa urządzenia.

Cena polskiego abonamentu nie została jeszcze ujawniona, ale słowackie źródła sugerują, że aktualni użytkownicy zachowają dotychczasową cenę. Dla nowych klientów serwis ma przygotować specjalne oferty cenowe. Jedną z nich będzie roczny abonament, który zapewni użytkownikom promocyjną cenę.

źródło: zive.aktuality.sk / zdj. HBO Max