Kiedy i gdzie „Spider-Man: Poprzez multiwersum” pojawi się w streamingu?

Kina podbija od kilkunastu dni film „Spider-Man: Poprzez multiwersum”. Mimo że produkcja będzie jeszcze gościła na dużym ekranie przez kilka dobrych tygodni, to widzowie zadają już sobie pytanie, kiedy i na jakiej platformie zadebiutuje w streamingu. Przychodzimy z (częściową) odpowiedzią.

Spider-Man: Poprzez multiwersum” na Netflix, Disney+ czy HBO Max?

Niech nie zwiedzie Was, to, że film „Spider-Man: Poprzez multiwersum” opowiada o jednym z najpopularniejszych superbohaterów Marvela, więc powinien tym samym trafić do streamingu za pośrednictwem platformy Disney+ będącej domem dla wszystkich produkcji MCU. Prawa do Pajączka ma jednak od wielu lat wytwórnia Sony Pictures, która jako jeden z nielicznych dużych graczy z Hollywood nie zdecydowała się na założenie własnej platformy. Ostatnio informowaliśmy jednak na Filmożercach, że Sony podpisało długoletnią umowę, w ramach której Sony Pictures i Warner Bros. zacieśniły współpracę w kwestii dystrybucji treści na Europę Środkowo-Wschodnią, w tym także na Polskę.

Sprawdź też: Kończy Ci się roczna subskrypcja Disney+? O to, co musisz zrobić!

Jeśli więc chodzi o pytanie: gdzie „Spider-Man: Poprzez multiwersum” pojawi się w streamingu, odpowiedź jest prosta: będzie to na platformie HBO Max. Trudniej jest jednak odpowiedzieć na pytanie: kiedy się to stanie. Aktualnie możemy być pewni tylko tego, że niestety nie stanie się to szybko. Jeśli przeanalizujemy to, po jakim okresie poprzednie filmy Sony trafiały w Polsce do oferty HBO Max, to zapowiada się na długie oczekiwanie.

  • Bullet Train” – premiera w kinach 5 sierpnia – na HBO Max od 9 kwietnia (247 dni)
  • Gdzie śpiewają raki” – premiera w kinach 15 lipca (Polska 19 sierpnia) – na HBO Max od 30 kwietnia (254 dni)
  • Wielki zielony krokodyl domowy” – w kinach 7 października (Polska 2 grudnia) – premiera na HBO Max dopiero w najbliższych tygodniach (do dzisiaj już 192 dni bez premiery)

Warto też w tym kontekście przywołać przykład poprzedniego filmu o samym Spider-Manie, który też debiutował w Polsce w streamingu właśnie za sprawą platformy HBO Max. Film „Bez drogi do domu” gościł w kinach o 17 grudnia 2021 roku, a do streamingu zawitał 31 lipca 2022 roku, czyli 226 dni po debiucie na dużym ekranie. Wydaje się więc, że „Spider-Man: Poprzez multiwersum” może pojawić się na HBO Max dopiero w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. Oczywiście zawsze istnieje też szansa na to, że w przypadku nowej produkcji Sony zachowa się inaczej i przyspieszy premierę. Jeśli tylko pojawią się jakieś informacje w tej sprawie, będziemy Was o tym informować.

źródło: Filmozercy.com / zdj. Sony Pictures