To najgorzej oceniany sezon „Wiedźmina”. Widzowie masowo wystawiają skrajne oceny

Na Netfliksa wrócił właśnie serialowy „Wiedźmin”. Trzeci sezon produkcji bazującej na twórczości Andrzej Sapkowskiego stał się kolejnym przykładem produkcji, która mocno polaryzuje publiczność. Ruszyło właśnie masowe wystawianie skrajnych ocen. Serial zbiera mnóstwo jedynek i dziesiątek.

Kiedy „Wiedźmin” powróci z kolejnymi odcinkami?

Trzeci sezon, którym z rolą Geralta rozstaje się Henry Cavill, będzie najdłuższym z dotychczasowych sezonów i będzie składał się aż z 10 odcinków. Platforma Netflix nie zaprezentowała jednak wszystkich epizodów jednego dnia. Serialowego „Wiedźmina” spotkała coraz częściej obierana przez Netfliksa praktyka polegająca na dzieleniu sezonów na dwie połowy. Pierwsza z nich dostępna jest na platformie od 29 czerwca, a druga pojawi się za niecały miesiąc. Kolejne pięć odcinków trzeciego sezonu „Wiedźmina” trafi na Netfliksa dopiero 27 lipca.

Sprawdź też: Czas wypełnić przeznaczenie! EPICKI zwiastun drugiej części „Diuny”.

Czy serial skończy się po trzecim sezonie? Skądże znowu. Platforma już teraz ma dalekosiężne plany dotyczące serialowego „Wiedźmina” i nie chce rezygnować z produkcji bazującej na twórczości polskiego pisarza. Tego lata z rolą Geralta w trzecim sezonie „Wiedźmina” pożegna się Henry Cavill, a jego rolę przejmie Liam Hemsworth i wygląda na to, że aktor będzie miał okazję na zagranie w przynajmniej w dwóch sezonach. Ostatnie informacje zza kulis sugerowały bowiem, że Netflix chce nakręcić czwarty i piąty sezon niemal jeden po drugim.

 

Jak widzowie i krytycy oceniają „Wiedźmina”?

Czy widzowie będą zadowoleni z takiego obrotu spraw? Pierwsze dwa sezony mimo głośnych głosów krytykujących podejście Netfliksa do twórczości Sapkowskiego zbierał wśród recenzentów i widzów dobre, a nawet bardzo dobre noty. W serwisie Rotten Tomatoes debiutancka seria mogła liczyć przy 91 tekstach na 68% pozytywnych recenzji. Z kolei wśród widzów pozytywnie oceniało ją 89% głosujących. Średnia ocena wynosiła odpowiednio 6,6/10 oraz 4,4/5. W przypadku drugiego sezonu pojawiło się znacznie więcej pozytywnych ocen od krytyków, bo aż 95% tekstów oceniało go pozytywnie. Drastycznie spadła natomiast liczba zadowolonych widzów. Wśród głosujących pozytywnie o serialu myślało tylko 58% osób. Oceny wynosiły odpowiednio 8,00/10 i 3,2/5. W serwisie IMDB oba pierwsze sezony zebrały jednak niemal identyczną średnią ocenę odcinków. Pierwszy to 8,3/10, a drugi 8,05/10.

Sprawdź też: „Wiedźmin” wrócił na Netflix. A co powiecie na KOMIKS? Promocja na wszystkie tomy serii.

W przypadku trzeciego sezonu „Wiedźmin” początkowo mógł liczyć na bardzo wysoki procent pozytywnych recenzji wśród krytyków. Przy 18 tekstach pozytywnie oceniało go aż 94% recenzentów. Z czasem rezultat ten jednak osłabł i przy 24 tekstach wynosi już 83%. Średnia ocena spadła natomiast z 7,20 na 7,10 w dziesięciostopniowej skali. Zdecydowanie słabiej serial oceniają widzowie. W serwisie Rotten Tomatoes przy ponad 100 oddanych głosach trzeci sezon pozytywnie oceniło tylko 49% głosujących. Średnia ich not wynosi 2,8 w pięciostopniowej skali. Jeszcze w czwartek, w dniu premiery nowego sezonu w serwisie IMDB pięć pierwszych odcinków otrzymało średnią notę 7,04. W piątek jest to już tylko 6,24. Odcinki stały się w ostatnich godzinach przedmiotem masowego wystawiania zarówno skrajnie pozytywnych, jak i negatywnych ocen. Co jednak ciekawe, w przypadku wszystkich pięciu odcinków wystawiono więcej dziesiątek niż jedynek.

Odcinek Średnia ocena Liczba ocen Jedynek Dziesiątek
1 7,3 898 11,60% 25,90%
2 6,3 447 18,20% 25,40%
3 5,9 367 23,20% 29,20%
4 5,6 317 29,70% 31,20%
5 6,1 305 25,50% 37,20%

zdj. Netflix