Kiedy ruszą zdjęcia do filmów „Kapitan Marvel 2” i „Ant-Man i Osa: Quantumania”?

Mimo że kinowe premiery nowych filmów Marvela zaliczyły spore opóźnienie, to studio nie zwalnia tempa i szykuje dla widzów kolejne superbohaterskie widowiska. Ujawniono właśnie, kiedy ruszą prace na planie filmów „Kapitan Marvel 2” oraz „Ant-Man i Osa: Quantumania”.

Marvel pracuje obecnie na planie filmów „Thor: Love & Thunder” i „Doctor Strange in the Multiverse of Madness”, które mają pojawić się w kinach w 2022 roku. Wśród przyszłorocznych widowisk studia wymieniane są także sequele serii „Kapitan Marvel” oraz „Ant-Man”. Najnowsze informacje na temat produkcji ujawniają, że zdjęcia do obydwu z nich rozpoczną się 31 maja.

Ekipa filmu „Ant-Man i Osa: Quantumania” ma pracować w Londynie i Atlancie, a okres zdjęciowy potrwa do 24 września. W przypadku produkcji „Kapitan Marvel 2” nie podano terminu zakończenia zdjęć, ale ujawniono, że ekipa będzie pracowała w Londynie i Los Angeles.

Film „Kapitan Marvel 2” będzie dotyczył inwazji Skrulli na Ziemię. Produkcja określana jest mianem minidrużynowej produkcji przypominającej dwie pierwsze odsłony serii o grupie najpotężniejszych herosów na Ziemi. W obsadzie produkcji są Brie Larson, Teyonah Parris, Imana Vellani grająca Ms. Marvel oraz Zawe Ashton, która zagra główną przeciwniczkę tytułowej bohaterki.

Wyreżyserowaniem filmu zajmie się DaCosta debiutująca w 2018 niezależnym thrillerem „Little Woods”. Wcześniej reżyserka miała okazję poprowadzić kilka produkcji krótkometrażowych. Jej pełnoprawny debiut zwrócił uwagę Jordana Peele'a („Uciekaj!”), który samodzielnie wyselekcjonował DaCostę jako reżyserkę nowego „Candymana”.

W „Quantumanii” wystąpi Jonathan Majors, którego mogliśmy oglądać w serialu „Kraina Lovecrafta”. Aktor zagra popularnego złoczyńcę o pseudonimie Kang. Kolejną nową gwiazdą produkcji ogłoszono Kathryn Newton, która zagra dorosłą Cassie Lang, córkę tytułowego bohatera. Młoda aktorka, którą niedawno mogliśmy oglądać w filmie „Pokémon: Detektyw Pikachu” pojawi się w filmie jako Staturekolejną bohaterkę używającą technologi Pyma pozwalającą na zmniejszanie i zwiększanie swoich rozmiarów. W głównej obsadzie powrócą też Paul RuddEvangeline Lilly Michael Douglas.

źródło: movieweb.com / zdj. Marvel Studios