„Kill Bill” spotka „The Last of Us”? A to wszystko według Jordana Peele’a

Jordan Peele, nagrodzony Oscarem twórca takich dreszczowców jak „Uciekaj!” czy „Nie!” odnalazł kolejny projekt. Zajmie się wyprodukowaniem serialowej adaptacji powieści graficznej „Coyotes” autorstwa Seana Lewisa i Caitlin Yarsky. W realizację będzie zaangażowana również Selena Gomez („Zbrodnie po sąsiedzku”). 

Nowe wieści o adaptacji znakomicie ocenianej serii komiksowej, która za oceanem ukazywała się nakładem wydawnictwa Image Comics, pojawiły się na łamach serwisu Film Updates. W raporcie czytamy, że projekt, opisywany jako połączenie kultowego „Kill Bill” Quentina Tarantino z serialem „The Last of Us” powstaje w ramach Amazon Studios i trafi do oferty platformy Prime Video.

Pierwowzór opowiada historię osadzoną w miejscu znanym jako Miasto Zaginionych Dziewczyn (org. City of Lost Girls). Głównym bohaterem jest oficer Frank Coffey, policjant w pustynnej przygranicznej mieścinie, w której dochodzi do tajemniczych zniknięć młodych kobiet. Przyglądając się licznym niejasnościom w sprawie, mężczyzna poznaje Red, dziewczynę z wielką kataną i jeszcze większą misją: bohaterka planuje wymordować wilkołaki czające się nieopodal miasteczka, polujące na bezbronne ofiary. Gdy na jaw wychodzi prawdziwa tożsamość drapieżnych napastników Red i oficer Coffey muszą wspólnie uchronić swoich przyjaciół i najbliższych przed ogromnym zagrożeniem.

Sprawdź też: Przyszłość sportu jest fioletowo-złota. Mamy teaser 2. sezonu „Lakers: Dynastia zwycięzców”. Kiedy premiera?

Selena Gomez i Jordan Peele związali się z adaptacją jako producenci wykonawczy. Twórca „Uciekaj!” będzie nadzorował realizację z ramienia swojego studia Monkeypaw Productions. Funkcję producenta objął też sam scenarzysta oryginalnego komiksu, Sean Lewis. Warto dodać, że na chwilę obecną nie ma planów, by Gomez wcieliła się też w rolę Red, aczkolwiek bieżący raport nie wyklucza, że do takiej decyzji może jeszcze dojść na jakimś etapie planowania serii. Przygotowania do realizacji toczyły się już od paru miesięcy, ale obecnie zostały wstrzymane z uwagi na trwający od maja strajk amerykańskich scenarzystów. 

Przybliżony termin premiery w ofercie platformy Amazon Prime Video nie został jeszcze ustalony.

źródło: Film Updates / zdj. Miramax Films / Naugty Dog