Kina w Polsce pozostaną zamknięte. Rząd znowu przedłuża obostrzenia

Od połowy marca w Polsce obowiązuje lockdown na terenie całego kraju sprowadzające się między innymi do zamknięcia kin i teatrów w całej Polsce. Mimo spadającej liczby zakażeń minister Adam Niedzielski ogłosił dzisiaj przedłużenie obostrzeń o kolejny tydzień.

Jak podało Ministerstwo Zdrowia, w ciągu ostatniej doby odnotowano 21 283 nowych przypadków zakażeń COVID-19. Ministerstwo poinformowało także o śmierci 182 osób (z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 621 osób). Od początku epidemii w Polsce potwierdzono zakażenie u 2 621 116 osób. Zmarło 59 930 zakażonych.

Początkowo ogłoszone 17 marca obostrzenia miały obowiązywać do 9 kwietnia, jednak 7 kwietnia zostały przedłużone do 18 kwietnia. Na dzisiejszej konferencji Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o przedłużeniu lockdownu o tydzień. Oznacza to, że kina i teatry w całej Polsce pozostaną zamknięte do 25 kwietnia. Przy podtrzymaniu większości dotychczasowych obostrzeń rząd ogłosił, że od poniedziałku dzieci będą mogły wrócić do szkół i przedszkoli. Dozwolona zostanie także aktywność sportowa na otwartym terenie (do 25 osób).

Przedłużone obostrzenia sprawiają, że ponownie nie doczekamy się kinowej premiery filmu „Nomadland”, która wyznaczona była na 24 kwietnia. Przełożona zostanie najpewniej także premiera animacji „Raya i ostatni smok”, która miała pojawić się w polskich kinach 7 maja.

zdj. Disney