Kina w Singapurze wracają do pracy. Horror „Peninsula” pierwszą dużą premierą

Kolejny krok w stronę normalności chcą uczynić władze Singapuru. Poinformowano właśnie, że miejscowe kina zostaną ponownie otwarte w połowie lipca, a jedną z pierwszych dużych premier, która ma przyciągnąć widzów, będzie horror „Peninsula”, czyli kontynuacja „Zombie Express” z 2016 roku.

Otwarcie kin w Singapurze zapowiedziały już główne sieci multipleksów, które chcą uruchomić swoje placówki 13 i 15 lipca. Pierwszą dużą premierą wyświetlaną w kinach ma być horror „Peninsula”. Przedstawiciele miejscowego przemysłu zapewniają, że w kinach będą obowiązywały nowe środki bezpieczeństwa i higieny mające przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się wirusa. Według nowych obostrzeń na sali będzie mogło znajdować się maksymalnie 50 widzów, a każdy z nich będzie musiał nosić maseczkę. Co jednak istotne, odsłonić usta będą mogli jednak widzowie spożywający napoje lub przekąski. Kina dopuszczają również, aby obok siebie w fotelach zasiadła rodzina lub przyjaciele w gronie nie większym niż 5 osób. Pozostali widzowie muszą jednak spełniać już wymóg zachowania bezpiecznego dystansu wynoszącego 1 metr.

Kina zostały zamknięte w Singapurze 26 marca, aby pomóc w powstrzymaniu rozprzestrzeniającego się koronawirusa. W mieście liczącym sobie 5,5 miliona mieszkańców odnotowano 44 800 przypadków zakażenia koronawirusem.

źródło: variety.com / zdj. Well Go USA