Kit Harington nie wróci w kontynuacji „Gry o Tron”. Serial o Jonie Snow anulowany

HBO obsadziło niedawno główne role w drugim spin-offieGry o Tron”, ale otrzymaliśmy właśnie potwierdzenie, że stacja jednocześnie zrezygnowała z realizacji kolejnego serialu w tym uniwersum, który miał być też pierwszą produkcją osadzoną bezpośrednio po wydarzeniach z finału „Gry o Tron”.

HBO anulowało serial o Jonie Snow. Rozwijanie świata Gry o Tron” zwalnia

Stacja HBO stawia na rozwijanie uniwersum „Gry o Tron” i ostatnio ogłosiła obsadę swojego drugiego spin-offu popularnej serii, ale wielu fanów chciałaby, żeby skupiono się nie tylko na prequelach pokazujących wydarzenia sprzed tych, które poznaliśmy w ośmiu sezonach głównej serii, ale też na tych, które rozegrają się po finale „Pieśni lodu i ognia”. Okazją  do tego miała być zapowiedziana już jakiś czas temu produkcja skupiająca się na dalszych losach Jona Snowa. Okazuje się jednak, że projekt został właśnie anulowany – przynajmniej na najbliższe lata.

Latem 2022 roku zapowiedziano prace nad nowym spin-offem „Gry o Tron”, który tym razem miał być także pierwszą kontynuacją finałowego sezonu. Produkcja miała skupić się na przestawieniu widzom dalszych losów Jona Snowa granego przez osiem lat przez Kita Haringtona. Ostatnio o serialu słyszeliśmy w listopadzie ubiegłego roku, kiedy potwierdzono, że na razie produkcja nie otrzymała jeszcze zielonego światła.

Jon Snow serial

Dzisiaj wiemy już, że serial nie pozostaje na ten moment w fazie rozwoju. Potwierdził to sam zainteresowany, czyli Kit Haringotn, który przyznał, że w czasie wstępnych prac mających nakreślić kształt serii, twórcy nie mogli znaleźć pomysłu, który okazałby się godny zrealizowania. Projekt został odstawiony na półkę i nie wiadomo, czy HBO będzie chciało jeszcze do niego kiedyś powrócić.

„W fazie rozwoju patrzysz na pomysł pod każdym kątem i sprawdzasz, czy opłaca się to robić.
Obecnie nie warto. Serial nie jest w tej chwili rozwijany, ponieważ nie mogliśmy znaleźć odpowiedniej historii do opowiedzenia. Takiej, którą wszyscy bylibyśmy wystarczająco podekscytowani... Może w przyszłości wrócimy do tego, ale w tej chwili to się nie dzieje. Trafił głęboko na półkę”.

źródło: screenrant.com / zdj. HBO