Kitana z filmu „Mortal Kombat 2” obsadzona! To kolejna gwiazda serialu „Chilling Adventures of Sabrina”

Po castingu wojowniczki Jade z ubiegłego tygodnia przyszedł czas na obsadzenie roli Kitany, księżniczki Edenii, która jest znana fanom franczyzy „Mortal Kombat” już od wydanej w 1994 roku drugiej gry z cyklu. Kreacja trafiła do Adeline Rudolph, aktorki, którą powinni kojarzyć fani takich tytułów jak „Chilling Adventures of Sabrina” i „Resident Evil: Remedium”.

Postać Kitany jest ściśle powiązana ze wspomnianą już Jade, gdyż obie kobiety są najlepszymi przyjaciółkami z dzieciństwa. Atrakcyjności castingowi dodaje fakt, iż aktorki wcielające się w obie role — Rudolph i Tati Gabrielle — znają się doskonale z netfliksowego serialu o Sabrinie. W produkcji z Kiernan Shipką w roli głównej kobiety tworzyły trio czarownic zwane Dziwacznymi siostrami.

Sprawdź też: Tego polskiego filmu Netfliksa nie możecie przegapić! Recenzujemy „Dzień matki” z Agnieszką Grochowską

Szczegóły na temat fabuły „Mortal Kombat 2” pozostają nieznane. Obok obsadzonego niedawno w roli Johnny'ego Cage Karla Urbana na ekranie powinni pojawić się: Jessica McNamee jako Sonya Blade,  Joe Taslim jako Sub-Zero, a raczej jako Noob, Tadanobu Asano jako Lord Raiden, Chin Han jako Shang Tsung, Ludi Lin jako Liu Kang, Mehcad Brooks jako Jax oraz Hiroyuki Sanada jako Scorpion.

Film reżyseruje powracający na stanowisko Simon McQuoid. Tym razem Australijczyk nakręci film według skryptu podpisanego nazwiskiem Jeremy'ego Slatera, twórcy związanego z takimi projektami jak „The Umbrella Academy” i „Moon Knight”. Prace na planie sequela mają ruszyć już w przyszłym miesiącu i potrwać do września. Wzorem jedynki zdjęcia będą miały miejsce w Australii

Adeline Rudolph (Kitana) i Tati Gabrielle (Jade) w serialu „Chilling Adventures of Sabrina”

Adeline Rudolph i Tate Gabrielle w serialu Chilling Adventures of Sabrina dla Netflix.jpg

Źródło: The Hollywood Reporter / Zdj. WB Games / Netflix