Klasyczna postać powróci w nowym „Candymanie”

Nowa wersja „Candymana” zapowiadana jest co prawda jako reboot cyklu, ale z najnowszych doniesień wynika, że na ekranie pojawi się jedna z klasycznych postaci z oryginalnego filmu z 1992 roku.

W nowym filmie powróci Helen Lyle, grana przez Virginię Madsen. Nie wiemy na ten moment, w jakim stopniu jej postać przysłuży się rozwojowi nowej fabuły i czy jej występ nie będzie potraktowany jedynie jako easter egg tudzież mrugnięcie okiem do fanów pierwszego filmu.

E0EDADAA-C37B-4FBB-BF21-5C211DD08708.jpeg

Twórcy zapowiadają, że reboot będzie „duchową kontynuacją” oryginału, a akcja powróci do miejsca, w którym wszystko się zaczęło, czyli do jednej z dzielnic Chicago. Premierę filmu wyznaczono na 12 czerwca 2020 roku.

W tytułowego bohatera siejącego strach na ulicach Chicago wcieli się gwiazda „Aquamana”, aktor Yahya Abdul-Mateen II. W obsadzie są także Teyonah Parris oraz Lakeith Stanfield, który zagra Anthony'ego, głównego bohatera produkcji badającego sprawę legendy Candymana.

Za kamerą nowej wersji „Candymana” stanie Nia DaCosta, początkująca reżyserka, która do tej pory zajmowała się głównie tworzeniem krótkometrażowych produkcji, ale w ubiegłym roku stworzyła swój długometrażowy debiut pod tytułem „Little Woods”, w którym wystąpili Tessa Thompson, Lily James i James Badge Dale. Nad projektem w roli producenta będzie czuwał Jordan Peele, laureat Oscara za horror „Uciekaj!”, który pracował także przy scenariuszu.

źródło: Comicbook.com / zdj. AMC