Kobieta wyreżyseruje nowego Bonda? SJ Clarkson wśród kandydatów do zastąpienia Boyle'a

Studio MGM poszukuje aktualnie reżysera, który zastąpi Danny'ego Boyle'a i zajmie się 25. filmem o przygodach Jamesa Bonda. Pojawiły się właśnie plotki sugerujące trzech najbardziej prawdopodobnych kandydatów. Wśród nich znalazła się reżyserka najnowszego Star Treka, SJ Clarkson.

Według serwisu Variety.com Clarkson jest jedną z trzech kandydatur, którą aktualnie rozważają producenci Bonda. Oprócz przyszłej reżyserki kinowego Star Treka na krótkiej liście znaleźli się również Bart Layton, twórca filmów American Animals i W cudzej skórze oraz Yan Damage, reżyser produkcji W potrzasku. Belfast '71, White Boy Rick i Dead Set, który był podobno jednym z poważniejszych wyborów studia, zanim zatrudniono Danny'ego Boyle'a.

Nie można jednak stwierdzić, z której kandydatury skorzystają przedstawiciele studia MGM. Co więcej, mówi się nawet, że producenci planują więcej spotkań z kolejnymi twórcami, więc finalnie możemy spodziewać się nawet zupełnie innego wyboru.

Decyzje o zatrudnieniu nowego reżysera podejmą producenci serii Barbara Broccoli i Michael G Wilson. Cały czas nie wiemy, jednak, czy scenariusz nowego Bonda stworzony przez Danny’ego Boyle’a zostanie wykorzystany, czy powstanie zupełnie nowa historia. Nie mamy również informacji, czy uprzednia data premiery wyznaczona na 8 listopada 2019 roku jest nadal aktualna. Przed zwolnieniem Boyle' zdjęcia do filmu miały wystartować 3 grudnia bieżącego roku.

źródło: Comicbookmovie.com / zdj. MGM