„Kobiety na skraju załamania nerwowego” Almodóvara powrócą jako serial. W głównej roli Gina Rodriguez

Kultowy komediodramat Pedra Almodóvara z 1988 roku zostanie zaktualizowany w formie serialu. Nową produkcję opartą na „Kobietach na skraju załamania nerwowego” zamówiło Apple TV+. Twórca oryginału będzie producentem wykonawczym współczesnej przeróbki. 

Oryginalny film, wyreżyserowany i napisany przez Almodóvara na motywach dramatu „Głos ludzki” Jeana Cocteau, opowiadał historię Pepy (Carmen Maura), aktorki głosowej dubbingującej zagraniczne produkcje, która nie potrafi pogodzić się z rozstaniem z wieloletnim kochankiem, Ivánem. Bohaterka postanawia popełnić samobójstwo – w tym celu przygotowuje gazpacho nafaszerowane tabletkami nasennymi.

W nowej wersji w Pepę wcieli się Gina Rodriguez, aktorka znana między innymi z serialu „Jane The Virgin”. Almodóvar zajmie się produkcją z ramienia swojej firmy El Deseo. W przedsięwzięciu weźmie udział również Lionsgate Television. Noelle Valdivia („Masters of Sex”) zajmie się serialem jako główna scenarzystka i showrunnerka. Serial będzie częściowo anglojęzyczną, a częściowo hiszpańskojęzyczną produkcją.

źródło: THR / zdj. Netflix