KODI oficjalnie dostępne dla XBOX ONE!

Wspaniała wiadomość dla wszystkich użytkowników konsoli Xbox One. KODI w wersji 18.0-ALPHA1 zostało przed momentem udostępnione w Microsoft Store.

Historia zatoczyła koło, Kodi pierwotnie nazywane Xbox Media Center (XBMC) powróciło na konsole producenta z Redmont. Kompilacja z dnia 26 grudnia 2017 r. jest gotowa do pobrania ze Sklepu Microsoft. Plik instalacyjny waży ok. 230 MB.

xbox-one-kodi-1.png xbox-one-kodi-2.png

xbox-one-kodi-3.png xbox-one-kodi-4.png

KODI umożliwa uruchamianie oficjalnych i tworzonych przez konsumentów aplikacji oraz oglądanie filmów, słuchanie muzyki bezpośrednio z dysku konsoli, nośników fizycznych, lokalnej sieci komputerowej, Internetu lub z pendrive'a. Dzięki rozmaitym wtyczkom do programu można dodać mnóstwo nowych funkcji.

Jakie ograniczenia posiada wersja na Xbox One względem reszty?

Twórcy zaznaczają, że Kodi na Xbox One jest wciąż we wczesnej fazie rozwoju, może być niestabilne i pozbawione wielu istotnych funkcji. Wszystko ze względu na ograniczone możliwości aplikacji UWP. Nie mamy np. dostępu do napędu Blu-ray i do pamięci masowych, występują ogólne problemy z niektórymi pythonowymi modułami - część wtyczek może się jeszcze nie uruchamiać. Deweloperzy XBMC Foundation oczywiście nie próżnują i w dalszym ciągu pracują nad aplikacją, przy czym nie obiecują, że zdołają odtworzyć wszystkie funkcje znane z desktopowych wydań Kodi, ponieważ dużo zależy od dalszych poczynań giganta z Redmond w kwestii swobody pisania oprogramowania Universal Windows Platform.