Kogo Emilia Clarke zagra w „Tajnej Inwazji” od Marvela? Duża rola gwiazdy „Gry o Tron”

Niedługo na platformie Disney+ zadebiutują kolejne seriale Marvela wprowadzające do rozwijającego się uniwersum nowych bohaterów takich jak Moon Knight czy Ms. Marvel. W najbliższych planach studio ma także swoje pierwsze serialowe wydarzenie, które ma mocno zmienić aktualny status quo i wpłynąć na przyszły kształt uniwersum. Kogo w produkcji „Tajna Inwazja” zagrała Emilia Clarke? Wygląda na to, że znamy odpowiedź.

Emilia Clarke dołączyła do obsady serialowej „Tajnej Inwazji” jeszcze w kwietniu 2021 roku, ale do dzisiaj nie ujawniono żadnych oficjalnych informacji na temat tego, w kogo wciela się była gwiazda „Gry o Tron”. Fani spekulowali, że Clarke zagra jednego ze Skrulli i tym razem intuicja również ich nie zawiodła, chociaż mało kto zakładał, że aktorce przypadnie aż tak istotna rola w produkcji. Jak ujawnił jeden z internetowych scooperów MyTimeToShineHello, aktorka wciela się w serialową wersję komiksowej bohaterki znanej jako Veranke.

To jedna z najważniejszych postaci komiksowego wydarzenia spod znaku „Tajnej Inwazji”, królowa Skrulli stojąca na czele inwazji dokonanej na Ziemię. W komiksach Veranke była przekonana, że zgodnie ze starożytną przepowiednią to właśnie planeta ludzi ma stanowić nową ojczyznę dla jej rasy. Od lat przebywała wśród ludzi i podszywała się między innymi pod Spider-Woman, aby infiltrować najważniejsze zespoły superbohaterów takie jak Avengers, a także agencję S.H.I.E.L.D. W komiksach została ostatecznie zdemaskowana przez Normana Osborna, ale to jak potoczą się jej serialowe losy, pozostaje na razie tajemnicą. Veranke charakteryzuje się nadludzką siłą i oczywiście jak każdy Skrull potrafi zmieniać swój wygląd.

Sprawdź też: Kto zgarnie Oscary? Bukmacherzy zmieniają swoje typy na kilka dni przed galą.

Jak na razie nie wiemy, czy Emilia Clarke zagrzeje na dłużej miejsce w szeregach MCU, ale wydaje się to całkiem możliwe, bowiem wydarzenia z serialu mają zostać rozwinięte w filmie Kapitan Marvel 2, a w konflikt wplątana zostanie też rasa Kree oraz tajna organizacja SWORD, która pojawiła się w serialu „WandaVision”.

Główne role w serialu zagrają Samuel L. Jackson wracający do roli Nicka Fury'ego, Cobie Smulders, która jeszcze raz wciela się w Marę Hill działającą w ramach Agencji Tarcza, Ben Mendelsohn, który ponownie wciela się w Talosa, Olivia Colman („The Crown”), a także Kingsley Ben-Adir, który był łączony z rolą jednego ze złoczyńców serialu.

Veranke tajna inwazja-min.jpg

zdj. Marvel / HBO