Kogo zabraknie w następnych „Pogromcach duchów”? Jedna z gwiazd cyklu nie powróci do roli

Podczas gdy prace na planie następnej odsłony „Pogromców duchów” toczą się pełną parą, docierają do nas kolejne wieści zza kulis produkcji. Tym razem dowidzieliśmy się, że w filmie nie pojawi się przynajmniej jedna z gwiazd kultowych pierwowzorów.

Akcja nowych „Pogromców duchów, na planie posługujących się tytułem „Firehouse”, rozegra się w Nowym Jorku. Wiemy już, że w roli znanego z klasycznych filmów Winstona raz jeszcze pojawi się Ernie Hudson. Swój udział w produkcji potwierdziła też McKenna Grace, która w filmie z podtytułem „Dziedzictwo” zagrała rolę wnuczki Egona Spenglera, Phoebe. Pośród powracających gwiazd tamtego sequela mają znaleźć się też Paul Rudd i Carrie Coon.

Najnowsze wieści o tym, kogo z kultowych bohaterów w filmie nie zobaczymy przekazała w wywiadzie z serwisem Collider sama Sigourney Weaver, aktorka znana z roli Dany Barrett w dwóch oryginalnych odsłonach „Pogromców”. W „Dziedzictwie” Weaver pojawiła się natomiast tylko w ramach krótkiego cameo w bonusowej scenie po napisach. W nowym filmie nie zobaczymy jej jednak najwyraźniej wcale – aktorka przyznała, że nie otrzymała telefonu od twórców sequela.

Sprawdź też: Indiana Jones coraz bliżej kin. Co myślicie o nowych plakatach „Artefaktu przeznaczenia”?

Warto przypomnieć, że na chwilę obecną nie wiemy też, czy w produkcji pojawią się Bill Murray lub Dan AykroydZ niedawnego raportu castingowego zamieszczonego na łamach serwisu Deadline dowiedzieliśmy się natomiast, że z obsadą związali się Kumail Nanjiani („Eternals”, „Dolina krzemowa”), Patton Oswalt („Kobieta na skraju dojrzałości”), komik James Acaster i Emily Alyn Lind („Plotkara”). Role, w które odegrają w nowej części, nie zostały jeszcze ujawnione. 

Za kamerą nowych „Pogromców” znalazł się Gil Kenan, reżyser mający w dorobku między innymi remake „Poltergeista” z 2015 roku oraz serialową przeróbkę „Krzyku”. Scenariuszem zajęli się twórcy „Dziedzictwa” Jason ReitmanJason Blumenfeld oraz sam Kenan. Data kinowej premiery następnego sequela „Pogromców duchów” została wyznaczona na 20 grudnia tego roku.

Źródło: Collider / zdj. Sony Pictures