Kolejne amerykańskie premiery w Chinach. Branża staje na nogi?

20 lipca ruszyła kolejna próba odmrożenia kinowej branży w Chinach. Po kilku dniach wygląda na to, że tym razem próba restartu może się udać i kina nie zostaną ponownie zamknięte. Chińscy dystrybutorzy poinformowali właśnie o datach premier kolejnych głośnych tytułów.

Z ujawnionych harmonogramów wynika, że w ciągu najbliższych tygodni do chińskich kin w ramach debiutu na tamtejszym rynku trafią takie produkcje jak „1917”, „Jojo Rabbit” i „Bad Boys For Life” oraz wznowienia produkcji „Interstellar” i „Harry Potter: Kamień filozoficzny”.

Jojo Rabbit” będzie wyświetlany w chińskich kinach od 31 lipca. Konkurentem dla produkcji studia 20th Century Studios będzie tym samym film „Sonic. Szybki jak błyskawica” oraz animacje „Wielka Szóstka” i „Mr. Miao”. Film „Interstellar” wyreżyserowany przez Christophera Nolana ma pojawić się w repertuarze od 2 sierpnia, a 7 sierpnia wraz z filmem „Ford v Ferrari” zadebiutuje dramat wojenny „1917”. Pierwsza część serii „Harry Potter” powróci na duży ekran dopiero 14 sierpnia. Tego samego dnia w kinach ma pojawić się także film „Bad Boys For Life”.

Pojawienie się w repertuarze filmów „Interstellar” i „Ford v Ferrari” wskazuje na to, że chińskie kina przygotowują się do zniesienia ograniczenia, według którego kina nie mogły wyświetlać produkcji trwające ponad dwie i pół godziny. W kolejnych tygodniach jeśli branża kinowa nie przyczyni się do rozprzestrzeniania koronawirusa, mówi się także o zniesieniu ograniczenia pojemności sal kinowych.

źródło: variety.com / zdj. Universal Pictures