Kolejny film Damiena Chazelle’a to „Wielki Gatsby na sterydach”. Mamy pierwszy zwiastun „Babylon”

Oficjalnie wystartowała kampania promocyjna nowego filmu Damiena Chazelle'a, celebrowanego twórcy „La La Land” i „Whiplash”. Zobaczcie pierwszy zwiastun widowiska zatytułowanego „Babylon” mającego opowiedzieć o rodzącym się w latach 20. ubiegłego wieku Hollywood. Główne role w filmie grają Margot RobbieBrad Pitt.

„Babylon” – opis fabuły i główna obsada. Kiedy polska premiera? 

Babylon” zabierze widzów do Hollywood z lat 20. ubiegłego wieku, kiedy branża filmowa odchodziła od niemych filmów na rzecz kina z dźwiękiem. Wśród gwiazd produkcji znajdzie się kilka bohaterów inspirowanych autentycznymi postaciami z tamtego okresu oraz kilku całkowicie fikcyjnych bohaterów. Do grona pierwszych z nich zaliczy się między innymi James McKay, w którego wcielił się Tobey Maguire. Jego bohater ma być filmowym odpowiednikiem  Charliego Chaplina. Wiemy też, że Max Minghella zagrał słynnego producenta Irvinga Thalberga, a Margot Robbie wcieliła się w Nellie LaRoy, postać inspirowaną pierwszymi aktorkami, które podbijały Hollywood takimi jak Clara Bow, Jeanne Eagels, Joan Crawford i Alma Rubens. Z kolei Brad Pitt gra Jacka Conrada, gwiazdora kina niemego, który nie poradził sobie podczas transformacji kina niemego na kino z dźwiękiem. Mówi się, że bohater będzie opierał się na postaci Johna Gilberta.  W obsadzie produkcji są także Diego Calva, Jovan Adepo i Li Jun Li, Katherine Waterston, Max Minghella, Flea, Samara Weaving, Rory Scovel, Lukas Haas, Eric Roberts, P.J. Byrne i Damon Gupton.

Film zapowiadany jest jako efektowne spojrzenie na zmieniające się środowisko rozrywkowej branży będące czymś w rodzaju połączenia „Wielkiego Gatsby'ego” (w wersji „na sterydach” – opisywał serwis The Hollywood Reporter) i „Pewnego razu w Hollywood” od Quentina Tarantino.

Premiera „Babylon” odbędzie się dokładnie 6 stycznia przyszłego roku. W Polsce film będziemy mogli zobaczyć dwa tygodnie później, 20 stycznia. 

zdj. Paramount Pictures