„Koło czasu” – główna obsada serialu wybrana

Amazon znalazł już główną obsadę do swojej serialowej adaptacji bestsellerowego cyklu fantasy pod tytułem „Koło czasu” autorstwa Roberta Jordana.

Angaż do serialu od platformy Prime Video otrzymali Madeleine Madden jako Egwene Al'Vere, Marcus Rutherford jako Perrin Aybara, Barney Harris jako Mat Cauthon”, Zoë Robins jako Nynaeve i Josha Stradowski jako Rand Al'Thor.

Wcześniej ogłoszono, że główną bohaterkę zagra Rosamund Pike. Aktorka wcieli się w Moiraine Damodred. W książkach Moiraine jest członkinią potężnej, żeńskiej organizacji znanej jako Aes Sedai. Bohaterka wraz z grupką młodych ludzi wyrusza na niebezpieczną misję, a jej zadaniem jest chronienie lub w razie potrzeby zgładzenie młodego wybrańca, który okaże się kolejnym wcieleniem potężnej istoty mogącej zarówno ocalić, jak i zniszczyć całe życie na świecie.

Reżyserką dwóch pierwszych odcinków została z kolei Uta Briesewitz, znana z pracy na planie takich seriali jak: „Fear the Walking Dead”, „Iron Fist”, „Altered Carbon”, „Jessica Jones” i „Westworld”. Ostatnio miała również okazję wyreżyserować dwa odcinki trzeciego sezonu „Stranger Things”.

kolo-czasu-mi3e.png

„Koło czasu” to składający się z 14 części cykl, który po śmierci Jordana został dokończony przez Brandona Sandersona. Fabuła powieści opowiada o odwiecznej walce dobra ze złem i osadzona jest w świecie, w którym kiedyś wysoko rozwinięta technologia funkcjonowała obok magii zwanej Jedyną Mocą. Magią posługiwały się zarówno kobiety, jak i mężczyźni, ale nieudany eksperyment doprowadził do zniszczenia świata przez antytezę Stwórcy znanego jako Czarny. Mimo że ostatecznie udało się powstrzymać całkowitą zagładę świata, to każdy mężczyzna posługujący się magią popadł w obłęd, a w konsekwencji zmarł. Pierwsza część cyklu rozpoczyna się trzy tysiące lat po opisanych wydarzeniach, kiedy ma dojść do ostatecznego starcia pomiędzy odrodzonym Czarnym a nowym wcieleniem słynnego bohatera, który dawno temu poświęcił swoje życie w obronie świata.
Na całym świecie sprzedano ponad 90 milionów egzemplarzy powieści wchodzących w skład cyklu, co czyni „Koło czasu” najpoczytniejszą serią fantasty od czasów „Władcy Pierścieni”, który, co ciekawe, również zostanie zaadaptowany przez Amazon.

Za produkcję współodpowiedzialne będzie studio Sony Pictures TV. Nie podano, z ilu odcinków będzie składał się pierwszy sezon, ale wiemy, że każdy z nich ma trwać godzinę. Data premiery oraz obsada również nie są jeszcze znane.

źródło: Variety.com / zdj.Tor Fantasy / Imdb.com