„Koło czasu” – następne nazwiska w obsadzie 2. sezonu serialu fantasy Amazona

Choć Amazon każe nam nieprzyzwoicie długo czekać na wieści o premierze drugiego sezonu „Koła czasu”, streamer podał do informacji kolejne decyzje castingowe. Do kontynuacji hitu fantasy przyłączyli się między innymi islandzka olimpijska pływaczka Ragga Ragnars oraz nowozelandzkia piosenkarka i aktorka Rima Te Wiata.  

Przypomnijmy, że serial jest adaptacją cyklu powieści Roberta Jordana i na pierwszym planie opowiada historię Moiraine, czarodziejki reprezentującej zakon Aes Sedai, która wraz z mieszkańcami małego miasteczka wyrusza w niebezpieczną i długą podróż. Wśród członków grupy znajduje się wybraniec naznaczony jako Odrodzony Smok, którego moc ma któregoś dnia zaważyć na losie całej ludzkości. 

Ostatni odcinek pierwszego sezonu pojawił się w ofercie Prime Video jeszcze w grudniu 2021 roku. Do przedłużenia serii na kolejny sezon doszło natomiast jeszcze w trakcie emisji debiutanckiej serii, dokładnie w maju 2021. Amazon nie zwlekał z wszczęciem przygotowań do dalszego biegu serialu i szybko wszczął prace produkcyjne. Zdjęcia do kontynuacji „Koła czasu” dobiegły końca jeszcze w maju ubiegłego roku. Od tego czasu serial znajduje się w postprodukcji – bez żadnych wieści, co do przybliżonego terminu premiery nowych odcinków.

Wyczekiwanie na drugi sezon Amazon wypełnia fanom wieściami o nowych gwiazdach produkcji. Przypomnimy, że w obsadzie „Koła czasu” są już Rosamund Pike jako Moiraine, Madeleine Madden jako Egwene Al'Vere, Marcus Rutherford jako Perrin Aybara. W drugim sezonie do tej grupy dołączy też Ayoola Smart, znana z roli Audrey w „Obsesji Eve”. Ma ona wcielić się w postać Aviendhi. W oryginalnych powieściach Roberta Jordana pojawiła się ona dopiero na etapie trzeciego tomu, zatytułowanego „Smok odrodzony”. A co wiemy o postaciach granych przez czwórkę nowych aktorów

W ramach nowego raportu serwisu Deadline z serią połączono aktorkę i byłą pływaczkę olimpijską Raggę Ragnars, irlandzkiego aktora Jaya Duffy'ego, nowozelandzka piosenkarkę, komiczkę i aktorkę Rimę Te Wiata oraz duńską modelkę Maję Simonsen. Czwórka ma wcielić się w postacie „dobrze znane z cyklu powieści Jordana”. Simonsen i Ragnars zagrają dwie Panny Włóczni: Chiad i Bain. Duffy'emu przypadnie rola Daina Bornhalda, oficera Synów Światłości. Z kolei Wiata wcieli się w Sheriam Bayanar, Aes Sedai z Błękitnych Ajah. Każdego z nowych aktorów zobaczycie poniżej.

Koło-czasu-nowa-obsada.JPG

Od lewej: Maja Simonsen, Ragga Ragnars, Jay Duffy i Rima Te Wiata (zdj. Deadline)

źródło: Deadline / zdj. Amazon Prime / Deadline