Kong: Wyspa Czaszki (steelbook) - prezentacja wydania

Prezentujemy Wam dzisiaj steelbooka z filmem Kong: Wyspa Czaszki. Wydanie dostępne jest w sprzedaży od 30 sierpnia 2017 roku.

Kong: Wyspa Czaszki (steelbook)

O wydaniu

Oprócz prezentowanego steelbooka do sprzedaży trafiło pięć innych wydań. Na Blu-ray doczekaliśmy się standardowych wydań 2D i 3D+2D w opakowaniach typu amaray. Na DVD dostępne są dwa wydania w amarayu. Jednym z nich jest dwupłytowa edycja specjalna z materiałami dodatkowymi. Film otrzymał również wydanie na nośniku UHD 4K, w którym dodatkowo znajduje się płyta Blu-ray z filmem w 2D.

W steelbooku znajdziemy dwie płyty Blu-ray z filmem w formacie 3D i 2D. Na płycie 2D umieszczone zostały również materiały dodatkowe. Łączny czas dodatków wynosi niespełna 60 minut. Steelbook został wykonany z matowego metalu, a grafiki umieszczone na przedniej i tylnej okładce zaczerpnięto z jednego z pierwszych plakatów filmu, który spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem wśród widzów. Na froncie widzimy zatem postać Konga na tle zachodzącego słońca, który przygotowuje się do starcia z siłami armii USA. Niestety grafika jest nieostra, przez co postać głównego antagonisty stała się rozmyta i bardzo słabo widoczna (nie ma mowy o dostrzeżeniu żadnych szczegółów jego twarzy). Brak ostrości doskwiera również pozostałym elementom na przedniej grafice, czyli wyspom i helikopterom. W zasadzie prawidłową ostrość utrzymuje jedynie tytuł filmu z dopiskiem "3D" w trójwymiarowej czcionce, umieszczony w dolnej części steelbooka. Znacznie lepiej prezentuje się natomiast tylna część wydania, na której umiejscowiono dolną cześć wspomnianego wcześniej plakatu. Zaciemnione postacie pięciu żołnierzy są wyraźne i odpowiednio ostre. Twórcom udało się również świetnie oddać realizm tafli wody, która wygląda rewelacyjnie. W środku mamy do czynienia z dobrze dobranym zdjęciem, na którym widzimy czaszkę jednego z przodków Konga oraz krajobraz wyspy. Co istotne grafika wykorzystuje potencjał, jaki daje jej szerokie wnętrze steelbooka. Jedynym, do czego można się przyczepić, są napisy produkcyjne znajdujące się na lewym skrzydle. Co prawda w przypadku tego wydania napisy nie przysłaniają istotnego elementu grafiki, ale mimo wszystko naruszają integralność kadru. Na koniec warto wspomnieć jeszcze o grzebiecie wydania, na którym znajduje się duży i wyraźny tytuł filmu oraz logotypy Blu-ray, Blu-ray 3D i studia Warner Bros. Całościowo steelbook "Konga" prezentuje się dobrze. Niestety niedopracowana przednia grafika pozostawia niedosyt, bo przy jej lepszej ostrości wydanie spokojnie mogłoby aspirować do czołówki steelbooków tego roku.

Wydanie znajdziecie również na Filmoskopie.

Zdjęcia wydania (po kliknięciu w obrazek możecie zobaczyć go w pełnej rozdzielczości)

Kong: Wyspa Czaszki (steelbook) Kong: Wyspa Czaszki (steelbook)

Kong: Wyspa Czaszki (steelbook) Kong: Wyspa Czaszki (steelbook)

Kong: Wyspa Czaszki (steelbook) Kong: Wyspa Czaszki (steelbook)

Kong: Wyspa Czaszki (steelbook) Kong: Wyspa Czaszki (steelbook)

Kong: Wyspa Czaszki (steelbook) Kong: Wyspa Czaszki (steelbook)

Prezentacja wideo

Specyfikacja wydania Blu-ray

Dystrybucja

Galapagos

Data wydania

30.08.2017

Opakowanie

Steelbook

Czas trwania [min.]

118

Liczba nośników

2

Obraz

Aspect Ratio: 16:9 - 2.40:1

Dźwięk oryginalny

Dolby Atmos angielski

Polska wersja

Dolby Digital 5.1 (lektor) i napisy

źródło: Warner Bros. / Galapagos