Koniec serialu „Miasto na wzgórzu”. Produkcja z z Kevinem Baconem nie dostanie 4. sezonu

Serial kryminalny „Miasto na wzgórzu” z Kevinem Baconem i Aldisem Hodgem w rolach głównych nie doczeka się kolejnego sezonu. Stacja Showtime zdecydowała o anulowaniu produkcji i zakończeniu jej biegu po trzech sezonach.

Zakulisowe źródła ujawniają, że decyzja o anulowaniu serialuMiasto na wzgórzu” po trzech seriach została podjęta już wiele miesięcy temu w zaciszu gabinetów dyrektorów Showtime. Na anulowanie produkcji nie mają więc wpływu ostatnie zmiany na najwyższych stanowiskach w firmie, do których doszło na początku tego miesiąca. Po wielu latach ze swojego stanowiska szefa Showtime Networks ustąpił David Nevins. Zastąpił go Chris McCarthy. Oficjalnie powody anulowania projektu nie zostały podane. Możemy jednak zakładać, że stacja nie była do końca zadowolona z wyników oglądalności.

Miasto na wzgórzu” debiutowało na małym ekranie w czerwcu 2019 roku. Serial zbierał dobre oceny od widzów, ale nie należał do najpopularniejszych produkcji w dorobku stacji Showtime. Trzecia seria pojawiła się pod koniec lipca tego roku i zakończyła po ośmiu odcinkach pod koniec września. W Polsce wszystkie trzy sezony dostępne są dla widzów w ofercie serwisu HBO Max.

W trzecim sezonie „Miasta na wzgórzu” przenieśliśmy się do bostońskiej dzielnicy Beacon Hill. Po odejściu z FBI Jackie Rohr (Bacon) otrzymał nową posadę jako ochroniarz bogatej rodziny. Bohaterowi wiodło się dobrze do czasu, gdy na światło dzienne zaczęły wychodzić pewne tajemnice. Kiedy rozpoczęto śledztwo, prokurator Decourcy Ward (Hodge) dostrzegł szansę, by wreszcie  rozprawić się z machiną, która utrwala zepsuty system sądownictwa karnego.

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. Showtime