Koniec serialu o Supergirl. Szósty sezon będzie ostatnim

Serialowe przygody Supergirl dobiegną końca w przyszłym roku. Tak zdecydowała amerykańska stacja The CW, która ogłosiła, że zakończy emisję swojego popularnego serialu po wyemitowaniu szóstego sezonu.

Prace na planie szóstego i jak się właśnie okazało ostatniego sezonu serialu, mają wystartować w przyszłym tygodniu w Vancouver. Premiera nowych odcinków planowana jest na 2021 rok. Studio Warner Bros TV i firma Berlanti Productions cały czas negocjują jednak jeszcze oficjalne porozumienie z lokalnymi związkami zawodowymi w celu dostosowania warunków pracy do nowych obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Początkowo na planie mają zameldować się przede wszystkim drugoplanowi aktorzy, a gwiazda produkcji, Melissa Benoist, dołączy do ekipy w późniejszym terminie ze względu na swoją ciążę.

Powodem zakończenia serialu ma być spadająca oglądalność serialu. Producenci uznali, że lepszym rozwiązaniem od przeciągania historii, będzie jej zakończenie w ramach nieco dłuższego sezonu. Jak na razie nie wiemy, jednak ile dokładnie odcinków twórcy otrzymają na zakończenie swojej przygody z Supergirl. Produkcja o kuzynce Supermana będzie drugim serialem z Arrowverse, który dobiegnie końca. W tamtym roku z widzami pożegnał się Arrow, pierwszy superbohater serialowego uniwersum The CW.

Serialowe przygody Supergirl debiutowały w 2015 roku na kanale CBS, a dopiero od drugiego sezonu w październiku 2016 roku zameldowały się na antenie The CW.

źródło: deadline.com / zdj. The CW