Koniec z wieloma Batmanami na ekranie. David Zaslav zapowiada darmową platformę Warnera

David Zaslav stojący na czele spółki Warner Bros. Discovery ujawnił nowe szczegóły na temat swoich planów na rozwijanie ekranowego wszechświata DC Comics. Nowe porządki wprowadzane przez Jamesa Gunna mają rozwiązać między innymi problem zbyt wielu Batmanów pojawiających się w filmach. Szef spółki odniósł się też do wielkich zmian w sferze streamingu i zapowiedział uruchomienie kolejnej platformy.

Dyrektor generalny spółki Warner Bros. Discovery stwierdził, że James Gunn i Peter Safran są już na ostatnim etapie wyznaczania planu na rozwój uniwersum DC na najbliższe lata i zapowiedział, że filmowy wszechświat Batmana i Supermana zostanie uporządkowany przez nowych zarządców. Porządki mają odnosić się między innymi do faktu, że aktualnie w świadomości widzów cały czas ścierają się dwie wersje filmowego Batmana. Postać Mrocznego Rycerza z uniwersum Zacka Snydera, w którego wcielał się Ben Affleck oraz nowa interpretacja grana przez Roberta Pattinsona w filmie Matta Reevesa. Do tego w filmie o Flashu do roli Batmana powróci w przyszłym roku Michael Keaton. Zaslav twierdzi jednak, że istnienie jednocześnie wielu Mrocznych Rycerzy dobiega końca.

Myślę, że w ciągu najbliższych kilku lat zobaczycie gigantyczny rozwój i możliwości DC, nie będzie czterech Batmanów. Dlatego częścią naszej strategii jest wyciągnięcie DC z tego bałaganu, czym zajmą się James i Peter. Myślę, że wzbudzili ekscytację u fanów. Wydaje mi się, że przez jakiś czas będą was ekscytować.

HBO Max przynosiło gigantyczne straty. Powstanie darmowa platforma od Warnera

Zaslav odniósł się też do kwestii usuwania niektórych programów z oferty HBO Max. Prezes spółki stwierdził, że katalog platformy nie będzie nastawiony na ilość a jakość. Usuwane będą treści, które nie cieszą się dużą oglądalnością, a w ich miejsce będą pojawiały się produkcje, które zdaniem firmy będą przyciągały widzów.

Jesteśmy w momencie dostrajania rozmiaru HBO Max – więcej treści, które ludzie uwielbiają, więcej oryginalnych produkcji. Cała nasza biblioteka trafiała na HBO Max, nic z tego nie sprzedawaliśmy, wszystko tam było. To mogło się udać, ale spojrzeliśmy na to i stwierdziliśmy: Większości z tego ludzie nie oglądają. Albo nie sądzimy, żeby ktoś tylko dla tego subskrybował serwis. Możemy to sprzedać bez wyłączności komuś innemu.

Sprawdź też: „Constantine 2” ma być brutalny i zabawny jednocześnie. Reżyser o planach na film z Keanu Reevesem.

Nowy prezes przyznał, że był zszokowany, gdy dowiedział się, ile firma przeznaczała w ostatnich latach na produkowanie treści w streamingu. Z jego wypowiedzi wynika, że jeszcze w 2019 roku HBO wydało 2,5 mld dolarów na treści i zarobiło w tym roku również 2,5 mld dolarów. W zeszłym roku nakłady na treści wyniosły już prawie 7 mld dolarów, co przełożyło się na straty na poziomie 3 mld dolarów.

David Zaslav potwierdził przy okazji, że Warner Bros. Discovery uruchomi własną bezpłatną usługę streamingową, która będzie utrzymywała się wyłącznie z reklam. Serwis ma być konkurencją dla platformy Pluto istniejącej w USA od 2013 roku, której właścicielem jest Paramount Global oraz serwisu Tubi należącego do Fox Entertainment. Szef Warnera zasugerował, że do zapełnienia katalogu nowego serwisu wykorzystany zostanie po części katalog studia Warner Bros.

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. Warner Bros.