Kontynuacja animacji „Spider-Man Uniwersum” z datą premiery!

Studio Sony Pictures ogłosiło w końcu, że świetnie przyjęta animacja Spider-Man Uniwersum” z 2018 roku doczeka się kontynuacji. Poznaliśmy już oficjalną datę premiery.

Animacja Spider-Man Uniwersum” dla wielu fanów komiksów była jednym z największych pozytywnych zaskoczeń ubiegłego roku. Film spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem wśród krytyków i widzów97% pozytywnych recenzji na RottenTomatoes i 93% pozytywnych opinii od użytkowników oraz sukcesem finansowym. Produkcja z budżetem na poziomie 90 mln dolarów zebrała z kas kin aż 375,5 mln dolarów, z których 190,2 mln przypadło na rynek amerykański a 185,2 mln na rynki zagraniczne.

O tym, że powstanie kontynuacja mówiło się już na chwilę po premierze animacji, ale oficjalnie jej datę premiery poznaliśmy dopiero teraz. Sony zapowiedziało, że Spider-Man: Into the Spider-Verse 2” wejdzie do kin 8 kwietnia 2022 roku.

Nie znamy obecnie żadnych szczegółów na temat fabuły projektu, ale wydaje się, że w filmie powrócą wcieląjący się w różne wersje Spider-Mana: Miles Morales, Peter Parker, Gwen Stacy, Porker, Noir Spider-Man i Peni Parker. Najprawdopodobniej dołączy do nich także Miguel O'Hara, czyli Spider-Man z 2099 roku, który pojawił się w scenie po napisach pierwszego filmu.

W roli producentów powrócą Phil Lord i Chris Miller, ale nie jest obecnie jasne, czy film ponownie wyreżyserują Bob Perischetti, Peter Ramsey i Rodney Rothman.

źródło: Comicbookmovie.com / Sony Pictures / Marvel