Kontynuacja Aquamana oficjalnie potwierdzona. Znamy scenarzystę

Po tym, jak Aquaman zarobił na całym świecie ponad 1,1 miliarda dolarów, ogłoszenie powstania kotnynuacji było tylko kwestią czasu. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że studio Warner Bros. pracuje już nad kontynuacją i właśnie zatrudniło scenarzystę. Poznajcie szczegóły.

Warner oficjalnie ogłosił, że rozpoczął już przygotowania do stworzenia kontynuacji Aquamana, a za scenariusz do drugiej części serii odpowiedzialny będzie częsty współpracownik Jamesa Wana i współtwórca historii do pierwszego filmu David Leslie Johnson-McGoldrick.

David Leslie Johnson-McGoldrick przed stworzeniem Aquamana odpowiadał za historię do horroru Obecność 2, tworzył także scenariusze do serialu The Walking Dead, a niedawno napisał historię  do trzeciej odsłony serii Obecność oraz nowej odsłony horroru Koszmar z ulicy Wiązów.

Jak na razie nie wiemy jednak, czy przy tworzeniu historii ponownie będzie pracował także drugi scenarzysta pierwszej części, czyli Will Beall. Nie ogłoszono również, czy w roli reżysera powróci James Wan, ale możemy oczekiwać, że twórca odpowiedzialny za największy hit Warnera będzie pracował przy jego kontynuacji przynajmniej w roli producenta wykonawczego. Drugim producentem będzie Peter Safran, który również miał swój udział przy tworzeniu Aquamana.

Nie ogłoszono jeszcze, kto powróci w obsadzie drugiego Aquamana, ale możemy być pewni, że na ekranie w głównych rolach ponownie pojawią się Jason Momoa i Amber Heard.

W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że Warner Bros. oprócz kontynuacji Aquamana stworzy także jego spin-off skupiający się na przerażających podwodnych bestiach nazywanych Otchłańcami, które Aquaman i Merra spotkali podczas swojej podróży po Trójząb. Za scenariusz do filmu odpowiedzialni będą Noah Gardner i Aidan Fitzgerald. Produkcja ma być utrzymana w horrorowym stylu i mieć zdecydowanie mniejszy budżet niż filmowy Aquaman.

źródło: Comicbookmovie.com / zdj. Warner Bros.