Czy powstanie kontynuacja „Dungeons & Dragons”? Chris Pine uspokaja fanów

Choć widowisko „Dungeons & Dragons: Złodziejski honor” spodobało się zarówno fanom oryginalnego RPG-a, jak i nowo przybyłym widzom, kontynuacja nie została zapowiedziana wskutek przeciętnego wyniku finansowego pierwszego filmu. Czy możemy jeszcze doczekać się sequela? Główny gwiazdor przekazał informacje z pierwszej ręki.

Czy powstanie kontynuacja filmu „Dungeons & Dragons”? Jest na to spora szansa

Przypomnijmy, że pierwsza odsłona nowego kinowego „D&D” debiutowała w kinach w kwietniu tego roku, szybko zaskarbiając sobie uznanie pośród zarówno widzów, jak i krytyków. Niestety, wysokie oceny nie przełożyły się ostatecznie na kinową frekwencję. Widzowie zapłacili za bilety na całym świecie tylko 208 milionów dolarów, z których 93,2 milionów dolarów przypadło na rynek amerykański. Dla filmu o budżecie produkcyjnym wynoszącym 150 milionów dolarów oznaczało to finansową porażkę.

W efekcie mało kto przypuszczał, że wytwórnia Paramount Pictures wciąż nosi się z zamiarem przygotowania kontynuacji. A jednak, parę miesięcy temu do sieci trafiły raporty sugerujące, że studia szuka sposobu na kontynuowanie franczyzy. Szef Paramountu Brian Robbins przyznał wówczas w wywiadzie, że film osiągnął słaby wynik i potwierdził, że stracił pieniądze, ale ku zaskoczeniu wielu fanów, nie wykluczył możliwości kontynuacji – a jednak, aby do niej doszło, trzeba będzie znaleźć sposób, aby realizacja filmu była tańsza.

Teraz w podobnym tonie o potencjalnym sequelu „Złodziejskiego honoru” wypowiedział się sam Chris Pine, który w oryginalnym filmie wcielił się w rolę barda Edgina Darvisa. Podczas rozmowy z serwisem GamesRadar+ aktor wyjaśnił, że jest zdania, że kontynuacjaDungeons & Dragonsrzeczywiście powstanie. „Słyszałem plotki w tej sprawie. Jeszcze tego nie wiem. Ale jestem całkiem pewien, że do tego dojdzie”. W odpowiedzi na pytanie o jego gotowość do zaangażowania w projekcie, Pine odparł, że bez wahania przyjąłby propozycję.  

Gdzie obejrzeć „Dungeons & Dragons: Złodziejski honor”?

Przypomnijmy, że za realizację „Dungeons & Dragons” odpowiedział reżyserski duet Jonathana Goldsteina Johna Francisa Daleya, czyli twórców cenionej komedii „Wieczór gier”. Poza Pine'em w obsadzie znaleźli się: Michelle Rodriguez, Regé-Jean Page, Justice Smith („Detektyw Pikachu”), Hugh Grant („Dżentelmeni”), Chloe Coleman („Mój przyjaciel szpieg”) i Sophia Lillis („To”). 

Film odnajdziecie obecnie w ofercie platformy streamingowej SkyShowtime. W opcji do wypożyczenia „Złodziejski honor” trafił natomiast do katalogu Prime Video, iTunes, Rakuten TV, Playera, Megogo i Canal+. Z wyjątkiem Playera, w każdym z tych serwisów za odblokowanie czasowego dostępu do filmu zapłacicie 14,99 zł.

źródło: Total Film / zdj. Paramount Pictures