Kontynuacja kultowej serii Kajko i Kokosz z premierą na Komiksowej Warszawie

W czerwcu do sprzedaży trafi kontynuacja kultowej serii „Kajko i Kokosz” autorstwa Janusza Christy, stworzona przez Macieja Kura, Sławomira Kiełbusa i Piotra Bednarczyka. Dzisiaj dowiedzieliśmy się jednak, że już w maju pojawi się okazja do nabycia nowego albumu z przygodami dwóch dzielnych wojów. Poznajcie szczegóły.

Nowy komiks pod tytułem „Kajko i Kokosz: Nowe Przygody: Królewska Konna” będzie można nabyć w maju przez cztery dni na stoisku Egmont, podczas festiwalu Komiksowa Warszawa, który odbędzie się w dniach 23–26 maja. Oficjalna premiera zaplanowana jest na 5 czerwca. Na festiwalu uczestnicy będą mieli również okazję zdobyć autografy autorów nowych przygód popularnych bohaterów w podanych terminach:

  • Piątek, 24 maja
    17:30-18:30 – AUTOGRAFY [Stoisko EGMONT 338G, poziom -1]
  • Sobota, 25 maja
    13:30-15:00 – AUTOGRAFY [Stoisko EGMONT 338G, poziom -1]
  • Niedziela, 26 maja
    12:00-13:30 – AUTOGRAFY [Stoisko EGMONT 338G, poziom -1]

Królewska Konna” to pierwszy, pełnometrażowy album prezentujący dalsze perypetie bohaterów z Mirmiłowa.

Kajko i Kokosz muszą eskortować do domu księżniczkę Salwę, której życie znalazło się w niebezpieczeństwie. Jednak Kokosz niespodziewanie porzuca służbę woja i wstępuje do Królewskiej Straży Konnej – elitarnej jednostki tropiącej najbardziej niebezpiecznych przestępców! Jak Kajko poradzi sobie bez przyjaciela i jakie tajemnice związane są z księżniczką Salwą?

Za album odpowiadają: Maciej Kur (scenariusz), Sławomir Kiełbus (rysunki), Piotr Bednarczyk (kolory).

KiK_Nowe_Przygody_3-CV_front-min.jpg

20 KiK_Nowe_Przygody_3_net-min.jpg

źródło: Swiatkomiksu.pl