Kontynuacje „Niezniszczalnych” i „Piły” coraz bliżej. Zobaczcie logo obu nadchodzących sequeli

Podczas trwającej do dziś branżowej imprezy CinemaCon przedstawiciele wytwórni Lionsgate opowiedzieli widowni o realizowanych obecnie sequelach kultowych franczyz „Piła” i „Niezniszczalni”. Z tej okazji zadebiutowały karty tytułowe do obu nadchodzących widowisk. 

Piła X” – trwają prace postprodukcyjne. W nowej odsłonie dreszczowca powróci Jigsaw

Przypomnijmy, że prace zdjęciowe na planie następnej odsłony „Piły” dobiegły końca jeszcze w lutym tego roku (produkcja toczyła się od października w Mexico City). Jeszcze w roku 2022 potwierdzono, że częścią obsady filmu jest Tobin Bell. Aktor ponownie wcielił się w rolę Johna Kramera, twórcę zabójczych prób charakteru, którym w historii cyklu poddawanych było już dziesiątki nieszczęśników. Cały czas nie wiemy, w jaki sposób jego postać zostanie wkomponowana w fabułę, ale biorąc pod uwagę, że Jigsaw już od dawna nie żyje, będą to najpewniej sceny retrospekcji.

W obsadzie sa też Shawnee Smith, Synnøve Mocody Lund, Steven Brand i Michael Beach. Reżyserią „Piły X” zajmuje się z kolei Kevin Greutert, który pracował przy częściach „Piła VI” i „Piła 3D” i jako montażysta miał swój udział przy powstawaniu pierwszych pięciu odsłon. Kinowy debiut horroru „Piła X” został zaplanowany na 27 października 2023 roku. Zerknijcie na oficjalne logo filmu.

Piła X.jpg

Sprawdź też: Największy gwiazdor UFC został bohaterem nowego dokumentu Netfliksa. Oto zwiastun „McGregor Forever”

Stallone, Statham, Lundgren i 50 Cent w obsadzie czwartych „Niezniszczalnych”. Premiera „Expend4bles” po wakacjach

Prace zdjęciowe do czwartej części cyklu akcji „Niezniszczali” zakończyły się jeszcze pod koniec 2021 roku. W październiku koniec swojej pracy nad filmem ogłosił Sylvester Stallone, ale kilku aktorów pracowało jeszcze nad swoimi scenami w kolejnych tygodniach. Wśród nich znalazł się między innymi Jason Statham mający wysuwać się w nowym filmie na pierwszy plan fabuły. Początkowo mówiło się nawet, że produkcja będzie spin-offem poświęconym postaci Christmasa, ale ostatecznie twórcy zdecydowali się na stworzenie czegoś w rodzaju kontynuacji poprzedniej trylogii.

W rolach głównych wracają także Dolph Lundgren i Randy Couture. Wśród nowych gwiazd „Niezniszczalnych” znaleźli się natomiast raper Curtis „50 Cent” Jackson, Megan Fox, Andy Garcia, Tony Jaa oraz Iko Uwais wcielający się w byłego oficera,  który po odejściu z armii został handlarzem broni i posiada własną armię. Reżyserią zajął się Scott Waugh. Filmowiec ma w dorobku takie produkcje jak „Need for Speed” czy „Act of Valor”. Scenariusz przygotowali Kurt Wimmer, Ted Daggerhart i Max Addams. 

Debiut filmu wyznaczono jeszcze na 22 września tego roku.

Niezniszczalni 4.jpg

zdj. Lionsgate / Collider