Koronawirus na planie „Westworld”. HBO wstrzymuje produkcję

HBO podjęło decyzję o wstrzymaniu trwających od zeszłego miesiąca prac zdjęciowych na planie czwartego sezonu serialu „Westworld” po tym jak jeden z członków ekipy produkcyjnej pozytywnie przeszedł test na obecność koronawirusa. Zdjęcia powinny zostać wznowione w przyszłym tygodniu.  

Westworld” jest kolejną produkcją, która odczuła wzrost liczby zarażeń wirusem. W ubiegłym tygodniu z tych samych powodów wstrzymano prace na planach „Bridgertonów” Netfliksa i „House of the Dragon”, czyli wyczekiwanego spin-offu „Gry o Tron”. Jeszcze wczoraj natomiast, dowiedzieliśmy się, że kilkudniowej pauzy doczekała się ekipa realizacyjna dziesiątego sezonu „American Horror Story”. 

Przypomnijmy, że prace na planie czwartego sezonu „Westworld” miały ruszyć jeszcze pod koniec zeszłego roku, ale pandemia przeszkodziła w realizacji pierwotnych grafików. O ile nie dojdzie do kolejnych opóźnień, obecne przeszkody realizacyjne nie powinny znacząco wpłynąć na datę premiery czwartej serii. Debiutu kolejnych odcinków hitowego science fiction od Jonathana Nolana i Lisy Joy spodziewać możemy się w przyszłym roku.

źródło: Screen Rant / zdj. HBO