„Koszmar z ulicy Wiązów” i drugi „Obcy” w programie 3. sezonu „Filmów naszej młodości”

Pierwsze dwa sezony serii dokumentalnej „Filmy naszej młodości” Netfliksa podjęły zakulisowe losy takich produkcji jak „Powrót do przyszłości”, „Park jurajski” i „Pogromcy duchów”. Poznaliśmy właśnie listę tytułów, które doczekają się omówienia w trzecim sezonie, który zadebiutuje w ofercie streamera 12 października.

W nowych odcinkach dokumentalnego cyklu platformy poznamy kulisy powstawania „Koszmaru z ulicy Wiązów” Wesa Cravena, „Piątku trzynastego” w reżyserii Seana S. Cunnighama, pierwszego „HalloweenJohna Carpentera, pierwszego sequela „Obcego”, „RoboCopa” w reżyserii Paula Verhoevena i „Księcia w Nowym Jorku” od Johna Landisa

Głównym zamysłem serii „Filmy naszej młodości” jest przybliżenie nieznanych faktów o ulubionych odsłonach popkultury, mimo że większa część z prezentowanych tytułów doczekała się już w przeszłości kompleksowego omówienia. Za reżyserię dotychczasowych odcinków odpowiada Brian Volk-Weiss, zaś w roli narratorów usłyszeliśmy do tej pory Donalda Iana Blacka (sezon 1.) oraz Danny'ego Wallace'a (sezon 2.) Pierwsze odcinki cyklu debiutowały zimą 2019 roku.

Zwiastun trzeciego sezonu serialu znajdziecie na oficjalnej stronie Netfliksa, w tym miejscu.

zdj. Netflix