Krwawy akcyjniak z Billem Skarsgårdem w końcu z datą premiery! O czym opowie?

Na kilka miesięcy po pierwszych pokazach „Boy Kills World” podczas Festiwalu Filmowego w Toronto w końcu docierają do nas wieści o dacie szerszej premiery tego widowiska akcji, sygnowanego nazwiskiem Sama Raimiego („Martwe zło”). Główną rolę zagrał znany z „Johna Wicka 4” i horrorów „To” Bill Skarsgård.

Boy Kills World” jednym z ciekawszych filmów akcji tego roku – zapowiadają krytycy

Grający główną rolę Skarsgård wciela się w postać głuchoniemego mężczyzny z niezwykle wybujałą wyobraźnią. Kiedy rodzina bohatera zostaje zamordowana, chłopak ucieka do dżungli, gdzie poddaje się szkoleniu tajemniczego szamana, by stłumić dziecięcą wyobraźnię i stać się narzędziem śmierci. Na ekranie towarzyszy mu Yahyan Ruhian znany przede wszystkim z serii „Raid”.

Przypomnijmy, że pierwsze opinie po pokazach w Toronto charakteryzowały „Boy Kills World” jako wywrotowe widowisko akcji, posiłkujące się brutalnymi scenami akcji i językiem humorystycznego pastiszu, mierzonego w najpopularniejsze chwyty gatunku. „To wysokooktanowa ekstravaganza, która z pewnością nasyci żądzę krwi widowni” – obiecał wówczas krytyk Nick Schager.

Na łamach Deadline'u napisano z kolei, że „kinowy pejzaż pełen jest sprawdzonych fomuł i wzorów, ale film Boy Kills World odważył się być zupełnie inny. Niwelującym granicę między absurdem i pompującym andrenalinę widowiskiem akcji. (...) To zuchwałe przedsięwzięcie gra wyłącznie według własnych zasad. Wkroczycie z nim w świat, w którym chaos spotyka komedię, zaś krwawe zabójstwa to chleb powszedni”.

Film z Billem Skarsgårdem trafi do kin na wiosnę. Jest dokładna data

Dzięki nowemu raportowi serwisu Deadline dowiedzieliśmy się, że prawa do dystrybucji filmu przejęły wytwórnie Lionsgate i Roadside Attractions. Do kin za oceanem produkcja trafi dokładnie 26 kwietnia tego roku. Na chwilę obecną nie wiemy, czy w tym samym terminie produkcja pojawi się też na ekranach w Polsce.

Scenariusz do „Boy Kills World” przygotowali z kolei Arend Remmers („Berlińskie psy”) oraz Tyler Burton Smith („Laleczka”). Film jest reżyserskim debiutem filmowca Moritza Mohra.

Źródło: Bloody Disgusting / zdj. Lionsgate