Krytycy znowu się pomylili. Horror „Pięć koszmarnych nocy” rozbija bank i podoba się widzom

Widzowie przemówili i znowu mają diametralnie inną opinię o kinowej nowości niż większość krytyków. Debiutujący w piątek „Pięć koszmarnych nocy” rozbija bank i cieszy się uznaniem wśród szerokiej widowni. W ten weekend to on będzie rządził w kinach!

Mamy nowy horrorowy hit w kinach. To „Pięć koszmarnych nocy

Film „Pięć koszmarnych nocy” bazujący na popularnej grze wideo z 2014 roku jest największą kinową premierą tego weekendu i świetnie wywiązuje się zadania przyciągania widzów przed wielki ekran. W piątek film zebrał z amerykańskich kin aż 39,5 mln dolarów, z których 10,3 mln dolarów przypadło na czwartkowe pokazy przedpremierowe. Jest to drugi największy wynik otwarcia w historii horrorowych produkcji! Film przebił nawet wynik drugiego rozdziału horroru „To”, który piątek kończył z wynikiem wynoszącym 37 mln dolarów.

Liderem pozostaje w tym zestawieniu pierwsza odsłona adaptacji popularnej powieści Stephena Kinga mogąca pochwalić się rezultatem na poziomie 50,4 mln dolarów. W zestawieniu zbierającym wyniki otwarcia dla filmowych adaptacji gier wideo „Pięć koszmarnych nocy” zajęło natomiast pierwsze miejsce. W tym rankingu film wyprzedza chociażby tegoroczny blockbuster „Super Mario Bros. Film” z wynikiem wynoszącym 31,7 mln dolarów.

Taki wynik zamieni się finalnie w weekendowe otwarcie w granicach 75-85 mln dolarów z samych kin w Stanach Zjednoczonych. Budżet produkcji wynosi zaledwie 20 mln dolarów, więc po trzech dniach film będzie już na plusie. „Pięć koszmarnych nocy” okazało się kolejnym tytułem, który spolaryzował krytyków i widzów. Pierwsi wystawili filmowi niepochlebne recenzje i w serwisie Rotten Tomatoes tylko 26% krytyków ocenia go pozytywnie. Z kolei widzowie zagłosowali nie tylko samym portfelem. Oprócz dużej frekwencji w kinach widownia wystawiła produkcji też wyjątkowo wysoką ocenę. W serwisie CinemaScore nowość od Universala otrzymała oceną A-.

zdj. Universal Pictures