Kto ma lepszą ofertę na kwiecień? Disney+ odpowiada na premiery Netfliksa

Netflix zaprezentował wczoraj swoje kwietniowe nowości, a dzisiaj odpowiedział mu Disney+. Kto przygotował lepszą ofertę? Oto lista filmów i seriali, które będzie można obejrzeć w kwietniu na platformie Disneya.

Co obejrzeć w streamingu? Te filmy i seriale zobaczymy w kwietniu na Disney+

W kwietniu platforma Disney Plus pokaże swoim widzom kolejną porcję filmowych i serialowych nowości. Wśród nich znajdziemy między innymi zeszłoroczną animowaną produkcję „Życzenie” oraz drugi sezon antologii „Konflikt”.

Kwiecień na platformie Disney+ przyniesie nam premierę drugiego sezonu serialowej antologii, za którą odpowiada Ryan Murphy. Serial „Konflikt” powraca z kolejną, naszpikowaną gwiazdami odsłoną i tym razem odsłoni widzom kulisy burzliwej relacji Trumana Capote i kobiet ze szczytów nowojorskich elit towarzyskich.

Dla fanów animowanych produkcji na kwiecień Disney przygotował premierę swojego zeszłorocznego filmu „Życzenie” oraz serial „Iwájú” stworzony przy współpracy z afrykańskimi twórcami. Kwiecień będzie też dobrym miesiącem dla miłośników programów reality. Do oferty serwisu zawita między innymi produkcja „Willa Vanderpump”, w której Lisa Vanderpump i jej zespół zmierzają na południe Francji. Pojawi się też dokument o zespole Bon Jovi odkrywający przeszłość kultowego zespołu rockowego i pokazujący jego niepewną przyszłość. 

„Konflikt: Capote Kontra Socjeta” – 17 kwietnia

Konflikt Capote Kontra Socjeta Disney Plus co obejrzec

Drugi sezon antologii Ryana Murphy'ego dla FX „Konflikt: Capote kontra socjeta” to ośmioodcinkowy serial oparty na bestsellerowej książce Laurence'a Leamera „Kobiety Capotego. Śniadanie u Tiffany'ego, mroczne sekrety i zdrada w świecie glamour”. Uznany pisarz Truman Capote obracał się w towarzystwie kobiet ze szczytów elity towarzyskiej – bogatych, wytwornych dam, które błyszczały w odchodzącej w przeszłość epoce nowojorskiej śmietanki towarzyskiej – i które nazywał „łabędziami”.

„Życzenie” – 3 kwietnia

Życzenie animacja Disney Plus co obejrzec

W tej animowanej komedii muzycznej bystra idealistka Asha wypowiada życzenie tak potężne, że odpowiada na nie Gwiazdka – kula nieskończonej energii. Wkrótce Asha i Gwiazdka muszą stawić czoła najgroźniejszemu wrogowi i udowodnić, że dzięki jednemu dzielnemu człowiekowi mogą wydarzyć się cudowne rzeczy.

„The Greatest Hits” – 12 kwietnia

The Greatest Hits Disney Plus co obejrzec

Sztuka naśladuje życie, o czym Harriet przekonuje się, gdy odkrywa, że niektóre piosenki przenoszą ją w czasie... i to dosłownie. Kiedy dzięki muzyce na nowo przeżywa romantyczne wspomnienia o byłym chłopaku, jej podróż w czasie zbiega się z rozkwitającym uczuciem w teraźniejszości. Przemierzając hipnotyczne połączenie muzyki i wspomnień, kobieta zastanawia się, czy gdyby mogła, powinna zmienić przeszłość.

„Iwájú” – 10 kwietnia

Iwájú Disney Plus co obejrzec

Po raz pierwszy w historii Walt Disney Animation Studios podjęło współpracę z afrykańskim producentem komiksów i animacji, Kugali. Jej owocem jest ten niesamowity serial osadzony w futurystycznym Lagos, w Nigerii. Bohaterką tej historii jest Tola, młoda dziewczyna z wyspy dla bogaczy i jej przyjaciel, Kole, uzdolniony technicznie samouk. Wspólnie będą poznawać uroki i tajemnice swoich światów. Twórcy z Kugali, Olufikayo Ziki Adeola, Hamid Ibrahim i Toluwalakin Olowofoyeku zabierają widzów na jedyną w swoim rodzaju wyprawę do krainy „Iwájú”, inspirowaną duchem Lagos, pełną genialnych ujęć, efektów i technologicznych niespodzianek.

„Sekretne Życie Ośmiornic” – 22 kwietnia

Sekretne Życie Ośmiornic Disney Plus co obejrzec

W każdym oceanie już w niewielkiej odległości od brzegu mieszka zwierzę, które ma cechy przypisywane ludziom: inteligentne, społeczne, dociekliwe, delikatne i zaciekłe. Zwierzęta te budują miasta, używają narzędzi i współpracują z innymi gatunkami podczas polowań. Mają osobowości – niektóre są odważne, inne nieśmiałe. Potrafią w mgnieniu oka zmieniać kolor, fakturę skóry, a także kształt ciała. Widzą też więcej niż my. Wyniki ostatnich badań wiele mówią na temat świadomości ośmiornic, złożonych procesów decyzyjnych i indywidualnych charakterów. W tropikalnych rafach i w lodowatych wodach, przy brzegu i w głębinach – tam i wszędzie pomiędzy mieszkają ośmiornice.

Premiery na Disney+ w kwietniu 2024:

 • „Willa Vanderpump” – 1 kwietnia
 • „Życzenie” – 3 kwietnia
 • „Iwájú” – 10 kwietnia
 • „Blood Free” sezon 1 – 10 kwietnia
 • „The Greatest Hits” – 12 kwietnia
 • „Bluey – Tablica” – 14 kwietnia
 • „Konflikt: Capote Kontra Socjeta” – 17 kwietnia
 • „Tożsamość szpiega” sezon 1 i 2 – 17 kwietnia
 • „Do zobaczenia w przyszłym życiu” sezon 1 – 17 kwietnia
 • „Sekretne Życie Ośmiornic” – 22 kwietnia
 • „Thank You, Goodnight: Historia Bon Jovi” – 26 kwietnia

zdj.  Disney