Kaitlyn Dever zostanie gwiazdą 2. sezonu „The Last Of Us”? To ona ma zagrać Abby!

Po zakończeniu strajku aktorów pełną parą ruszyły przygotowania do rozpoczęcia prac nad wieloma wyczekiwanymi serialami i filmami. Wśród nich znajduje się drugi sezon „The Last Of Us”, który musi przede wszystkim obsadzić rolę Abby. Według najnowszych doniesień z rolą łączona jest Kaitlyn Dever.

Kaitlyn Dever z główną rolą w drugim sezonie „The Last Of Us”?

W drugim sezonie serialu „The Last Of Us” przedstawiona zostanie historia znana graczom z drugiej części gry będącej pierwowzorem nowej produkcji HBO. Oznacza to, że jedną z głównych ról w kolejnych odcinkach odegra AbigailAbbyAnderson. To jedna z najbardziej kontrowersyjnych i polaryzujących środowisko fanów gry postać, która zapewne wywoła też sporo dyskusji wśród widzów serialowej adaptacji. Z rolą Abby na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy łączone były głównie dwie aktorki: pierwotnie mówiło się, że angaż do roli ma otrzymać Shannon Berry znana najbardziej z serialu „Dzicz”. Wielu fanów gry opowiadało się za kandydaturą Berry ze względu na jej podobieństwo do Abby zaprezentowanej w „The Last Of Us II”. Na początku września pojawiła się druga, wyjątkowo nieoczekiwana kandydatura. Mówiło się, że rolę Abby może przejąć Florence Pugh. Jeszcze przed strajkiem gwiazda „Czarnej Wdowy” i „Oppenheimera” miała brać udział w przesłuchaniach do roli, ale teraz pojawiła się jeszcze jedna kandydatka.

Rozmowy dotyczące zagrania Abby prowadzi teraz Kaitlyn Dever. Aktorka znana z wielu dobrze ocenianych ról serialowych w takich produkcjach jak „Niewiarygodne” i „Lekomania” ostatnio pojawiła się w horrorze „Nie ocali cię nikt” pokazywanego w Polsce na platformie Disney+. To właśnie brawurowa rola w tej ostatniej produkcji miała przyczynić się w głównej mierze do tego, że twórcy serialu dostrzegli w aktorce idealną kandydatkę do zagrania Abby.

Co ciekawe, Kaitlyn Dever była przez wiele lat dla wielu fanów „The Last Of Us” idealną kandydatką do zagrania Ellie. To o niej mówiło się najgłośniej w kontekście głównej roli przy okazji niezrealizowanych ostatecznie planów na stworzenie filmowej adaptacji gry. Prace na planie drugiego sezonu mają ruszyć na początku 2024 roku. Premiera serialu planowana jest na 2025 rok.

źródło: theinsneider.com / zdj. Xavier Collin / depositphotos / NaughtyDog