Która część „Mission: Impossible” jest najlepsza? Chyba trzeba ogłosić REMIS!?

W kinach zagościł właśnie nowy rozdział z przygód Ethana Hunta, a to oznacza, że możemy oglądać na dużym ekranie kolejną odsłonę serii „Mission: Impossible”. Nie będzie więc w najbliższym czasie lepszej okazji, aby przyjrzeć się temu, jak seria oceniana jest przez krytyków i widzów. Która część franczyzy przewodzonej przez Toma Cruise'a okazała się najlepsza?

Który film z serii „Mission: Impossible” jest najlepszy? Walka była wyjątkowo zacięta

Po tym, jak zaczęły spływać do nas pierwsze recenzje najnowszej odsłony „Mission: Impossible” stało się jasne, że „Dead Reckoning” mocno włączy się w walkę o miano najlepszej odsłony cyklu zapoczątkowanego w 1996 roku. Produkcja musi jednak – przynajmniej na ten moment – pogodzić się z porażką i oddać pierwszą lokatę w rankingu swojemu bezpośredniemu poprzednikowi. W rankingu krytyków to bowiem „Fallout” zasługuje na miano najlepszego filmu serii. Różnice są jednak wyjątkowo niewielkie: odpowiednio 96% i 97% pozytywnych recenzji. W przypadku średniej oceny filmy wypadły natomiast tak: 8,00 dla siódmej części i 8,40 dla szóstej odsłony.

Sprawdź też: Tom Cruise i kino akcji, czyli DUET IDEALNY. Recenzujemy nowe „Mission: Impossible”.

Trzeba natomiast oddać „siódemce”, że w przypadku widzów to właśnie ona okazała się najlepsza i przewodzi zestawieniu z wynikiem wynoszącym 94% pozytywnych ocen. Nie ma także równych sobie jeśli chodzi o samą ocenę od widowni, bo jej średnia to imponujące 4,6 w pięciostopniowej skali! Drugi w tym zestawieniu „Fallout” zapracował na 4,2/5.

Koniecznie dajcie znać, jak wygląda Wasz ranking serii „Mission: Impossible” i który film lubicie najbardziej! Przypominamy też, że wszystkie filmy z serii Mission: Impossible” obejrzycie na platformie HBO Max.

hbo-0714-1.jpeg

7. „Mission: Impossible 2”

mission impossible II-min.jpg

 • Ocena według krytyków: 56% pozytywnych recenzji
 • Ocena według widzów: 42% pozytywnych głosów
 • Miejsce w rankingu widzów: 7

Największy szpieg świata powraca w zupełnie nowej misji, M: I-2. Czołowy reżyser kina akcji John Woo wnosi własny ekscytujący wkład do misji, w której Ethan Hunt (Tom Cruise) współpracuje z piękną Nyah Hall (Thandie Newton), aby powstrzymać agenta-renegata Seana Ambrose’a (Dougray Scott) przed wykorzystaniem nowego rodzaju terroru przeciwko niczego nie podejrzewającemu światu. Ale zanim misja dobiegnie końca, jej uczestnicy przemierzą cały glob, dokonując wyboru między tym, co kochają, i tym, w co wierzą.

6. „Mission: Impossible”

mission impossible-min.jpg

 • Ocena według krytyków: 66% pozytywnych recenzji
 • Ocena według widzów: 71% pozytywnych głosów
 • Miejsce w rankingu widzów: 5

Cruise wciela się w Ethana Hunta, tajnego agenta oskarżanego o zagładę swojego szpiegowskiego teamu. Uciekając przed rządowymi zabójcami, włamując się do najbardziej strzeżonego skarbca CIA, trzymając się dachu pędzącego jak pocisk pociągu, Hunt ściga się z czasem jak z podpalonym lontem, by wyprzedzić swych prześladowców i… zbliżyć się o krok do odkrycia szokującej prawdy.

5. „Mission: Impossible III”

mission impossible III-min.jpg

 • Ocena według krytyków: 71% pozytywnych recenzji
 • Ocena według widzów: 69% pozytywnych głosów
 • Miejsce w rankingu widzów: 6

Nakłoniony ponownie do działania przez swoich przełożonych (Laurence Fishburne i Billy Crudup), Ethan mierzy się ze najgroźniejszym jak dotąd przeciwnikiem - sadystycznym handlarzem bronią, Owenem Davianem (zdobywca Oscara, Philip Seymour Hoffman). Przy wsparciu swego zespołu IMF (Ving Rhames, Jonathan Rhys Meyers i Maggie Q), Hunt rusza na spektakularną wyprawę od Rzymu do Szanghaju, spiesząc się, by uratować schwytanego agenta (Keri Russell) i powstrzymać Daviana przed wyeliminowaniem następnego celu: żony Ethana, Julia (Michelle Monaghan).

4. „Mission: Impossible - Ghost Protocol”

mission impossible ghost protocol-min.jpg

 • Ocena według krytyków: 93% pozytywnych recenzji
 • Ocena według widzów: 76% pozytywnych głosów
 • Miejsce w rankingu widzów: 4

Bez planu. Bez wsparcia. Bez wyboru. Agent Ethan Hunt (Tom Cruise) i jego elitarny zespół (Jeremy Renner, „Avengers” i Simon Pegg – „Star Trek”) schodzą do podziemia po ataku bombowym na Kreml, w wyniku którego IMF utożsamiany jest z międzynarodowym terroryzmem. Próbując oczyścić dobre imię agencji, zespół odkrywa spisek mający na celu rozpoczęcie wojny nuklearnej. Teraz, aby uratować świat, trzeba wykorzystać każdy dostępny zaawansowany technologicznie gadżet. Misja Hunta nigdy nie była bardziej realna, bardziej niebezpieczna i bardziej niewykonalna.

3. „Mission: Impossible Rogue Nation”

mission impossible rogu nation-min.jpg

 • Ocena według krytyków: 94% pozytywnych recenzji
 • Ocena według widzów: 87% pozytywnych głosów
 • Miejsce w rankingu widzów: 3

Kiedy CIA zamknęło ich elitarną agencję, Ethan Hunt (Tom Cruise) i jego zespół (Jeremy Renner, Simon Pegg, Ving Rhames) muszą ścigać się z czasem, aby powstrzymać Syndykat, żądną śmierci sieć niesubordynowanych agentów, którzy zostali zdrajcami. Aby powstrzymać to globalne zagrożenie, Ethan musi połączyć siły z nieuchwytną, działającą na własną rękę agentką (Rebecca Ferguson) o podejrzanej reputacji, stając w obliczu najbardziej niemożliwej misji w historii.

2. „Mission: Impossible - Dead Reckoning część 1”

mission impossible Dead Reckoning-min.jpg

 • Ocena według krytyków: 96% pozytywnych recenzji
 • Ocena według widzów: 94% pozytywnych głosów
 • Miejsce w rankingu widzów: 1

Ethan Hunt (Tom Cruise) i jego zespół IMF wyruszają na najniebezpieczniejszą jak dotąd misję: mają wytropić przerażającą nową broń, która zagraża całej ludzkości, zanim wpadnie w niepowołane ręce. Gdy stawką jest kontrola nad przyszłością i losami świata, a mroczne siły z przeszłości Ethana są coraz bliżej, rozpoczyna się śmiertelny wyścig dookoła globu. W obliczu tajemniczego, wszechpotężnego wroga Ethan jest zmuszony uznać, że nic nie może być ważniejsze od jego misji - nawet życie tych, na których najbardziej mu zależy.

1. „Mission: Impossible - Fallout”

mission impossible fallout-min.jpg

 • Ocena według krytyków: 97% pozytywnych recenzji
 • Ocena według widzów: 88% pozytywnych głosów
 • Miejsce w rankingu widzów: 2

Niektóre misje nie są wyborem. W trakcie niebezpiecznego zadania odzyskania skradzionego plutonu, Ethan Hunt (Tom Cruise) decyduje się ratować swój team przed zakończeniem misji, i tym samym pozwala, aby broń nuklearna wpadła w ręce żądnej śmierci sieci wysoko wykwalifikowanych agentów, którzy dążą do zniszczenia cywilizacji. Teraz, gdy świat jest zagrożony, Ethan i jego zespół IMF (Simon Pegg, Ving Rhames, Rebecca Ferguson) są zmuszeni do niechętnej współpracy z twardo prącym do przodu agentem CIA (Henry Cavill) i ścigania się z czasem, aby powstrzymać kryzys jądrowy.

zdj. Paramount Pictures