Która platforma jest najtańsza? Ceny i promocje na Netflix, HBO Max, Disney+, SkyShowtime i Prime Video

Jesienny sezon to czas, w którym platformy streamingowe zasypują nas serialowymi i filmowymi nowościami. Aby przygotować się na nadchodzącą lawinę premier, warto zastanowić się, która platforma streamingowa najlepiej spełnia nasze oczekiwania i pasuje do naszego budżetu. Poniżej przedstawiamy informacje o cenach i szczegółach największych platform takich jak Netflix, HBO Max, Disney+, SkyShowtime, Apple TV+ i Prime Video. Dowiecie się też, jak w promocyjnych cenach zapewnić sobie dostęp do serwisów na najbliższe miesiące.

Która platforma streamingowa jest w Polsce najtańsza?

W Polsce dostępne są już wszystkie największe platformy streamingowe. Każda z platform ma swoje zalety i wady, a także różne ceny i warunki abonamentu. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje o każdej z nich, aby ułatwić Ci podjęcie decyzji. Co w takim razie wybrać? Netflix, HBO Max, Disney+, SkyShowtime, a może Prime Video?

Zacznijmy od tego, że najtańszą platformą w streamingową w Polsce jest Prime Video, który kosztuje tylko 10,99 zł miesięcznie lub 49 zł rocznie. Drugą najtańszą platformą jest SkyShowtime kosztujące 24,99 zł miesięcznie lub 198,99 zł rocznie. Pozostałe platformy są już wyraźnie droższe, a ich ceny wahają się od 28,99 zł do 60 zł miesięcznie, w zależności od planu i usługi. Poniżej prezentujemy szczegóły dotyczące cen, promocji i specyfikacji wszystkich największych platform streamingowych w Polsce.

Cena Netflix. Ile kosztuje, jakość wideo i na ilu urządzeniach można oglądać?

Netflix to największa i najpopularniejsza platforma streamingowa na świecie, która oferuje widzom trzy pakiety abonamentowe do wyboru:

 • Podstawowy: kosztuje 29 zł miesięcznie i pozwala na oglądanie treści na jednym urządzeniu w jakości SD.
 • Standardowy: kosztuje 43 zł miesięcznie i pozwala na oglądanie treści na dwóch urządzeniach jednocześnie w jakości Full HD. Współdzielenie konta z maksymalnie jedną osobą za miesięczną opłatą 9,99 zł.
 • Premium: kosztuje 60 zł miesięcznie i pozwala na oglądanie treści na czterech urządzeniach jednocześnie w jakości Ultra HD z HDR i Dolby Atmos. Współdzielenie konta z maksymalnie dwiema osobami za miesięczną opłatą 9,99 zł za jedno miejsce.

Cena HBO Max. Ile kosztuje, dostępna jakość i na ilu urządzeniach można oglądać?

HBO Max to platforma streamingowa bazująca na treściach studia Warner Bros. oraz seriali tworzonych przez HBO. W jej ofercie znajdziemy też treści DC Comics czy Cartoon Network. HBO Max ma jeden rodzaj abonamentu do wyboru w miesięcznej lub rocznej formie rozliczenia.

 • Standardowy plan miesięczny: kosztuje 29,99 zł i pozwala na oglądanie treści na trzech urządzeniach jednocześnie w jakości Full HD lub 4K.
 • Standardowy plan roczny: kosztuje 234,99 zł i posiada wszystkie funkcje miesięcznego planu.

Cena Disney+. Ile kosztuje, promocja na dostęp. Na ilu urządzeniach można oglądać?

Disney+ to platforma streamingowa oferująca dostęp do filmów i seriali z katalogu Disneya, a także do produkcji innych marek należących do Disneya, takich jak Pixar, Marvel, Star Wars czy National Geographic. Podobnie jak HBO Max serwis Disney+ ma posiada jeden rodzaj abonamentu w miesięcznej lub rocznej formie rozliczenia:

 • Standardowy plan miesięczny: kosztuje 28,99 zł i pozwala na oglądanie treści na czterech urządzeniach jednocześnie w jakości Full HD lub 4K.
 • Standardowy plan roczny: kosztuje 289,90 zł i posiada wszystkie funkcje miesięcznego planu.

Uwaga! Od 6 grudnia cena dostępu do Disney+ zostanie podniesiona w Polsce. Za miesięczny dostęp do serwisu będzie trzeba wówczas zapłacić 37,99 zł, czyli o 9 zł więcej niż teraz. Z kolei wykupienie rocznego abonamentu będzie wiązało się z kosztem wynoszącym 379,90 zł

Zanim jednak dojdzie do podniesienia cen, serwis umożliwił widzom zyskania dostępu do platformy  w zdecydowanie niższej cenie. Do 20 września, nowi i powracający klienci w Polsce mogą subskrybować Disney+ za 6,99 złotych miesięcznie przez trzy kolejne miesiące. To oznacza, że możecie zapewnić sobie trzy miesiące oglądania serwisu w cenie niższej niż koszt miesięcznego abonamentu. Trzy miesiące oglądania Disney+ zapłacicie bowiem tylko 20,97 zł! Aby skorzystać z oferty wystarczy kliknąć tutaj.

Ważne! Pamiętajcie jednak, że jeśli chcecie na dłużej związać się z platformą Disney+ to najlepiej jeszcze przed końcem października przejść na roczny abonament w obecnej cenie 289,90 zł! W przypadku rocznego abonamentu od listopada będzie bowiem obowiązywała już nowa, podniesiona cena!

Cena SkyShowtime. Ile kosztuje? Darmowy dostęp, promocje i jakość wideo

SkyShowtime to nowa platforma streamingowa obecna w Polsce od lutego 2023 roku. Serwis łączy w sobie treści wytwórni Universal Pictures oraz Paramount Pictures i nadawców Sky i ViacomCBS. SkyShowtime również posiada jeden pakiet abonamentowy do wyboru w miesięcznej lub rocznej formie rozliczenia:

 • Standardowy plan miesięczny: kosztuje 24,99 zł i pozwala na oglądanie treści na trzech urządzeniach jednocześnie w jakości Full HD.
 • Standardowy plan roczny: kosztuje 198,98 zł i posiada wszystkie funkcje miesięcznego planu.

Uwaga! Do 30 września trwa promocja na abonament serwisu SkyShowtime. Dzięki niej możecie zapewnić sobie oglądanie serwisu w promocyjnej cenie nawet na kolejne 12 miesięcy. Za miesięczny dostęp zapłacicie tylko 14,99 zł, a nie 24,99 zł. Możecie w każdej chwili anulować subskrypcję bez konieczności opłacania kolejnych miesięcy i dodatkowych opłat. Informacje o promocji znajdziecie na dedykowanej stronie w serwisie SkyShowtime. Serwis oferuje też darmowy okres próbny trwający 7 dni.

 

imgsst_affiliates_750x200_pl-1692702657328.jpg

Cena Prime Video. Ile kosztuje? Darmowy dostęp, jakość wideo

Prime Video to platforma streamingowa należąca do Amazona, która oferuje dostęp do oryginalnych filmów i seriali tworzonych przez Amazon Studios lub bezpośrednio dla Prime Video. Również posiada jeden pakiet w dwóch formach rozliczenia:

 • Standardowy plan miesięczny: kosztuje 10,99 zł i pozwala na oglądanie treści na trzech urządzeniach jednocześnie w jakości Full HD lub 4K.
 • Standardowy plan roczny: kosztuje 49 zł rocznie i posiada wszystkie funkcje miesięcznego planu.

Uwaga! Pamiętajcie, że jeśli jeszcze nie korzystaliście z serwisu Prime Video, to otrzymacie 30 dni darmowego okresu próbnego. Po jego zakończeniu możecie skorzystać z rocznej subskrypcji, która wynosi tylko 49 zł.

Cena Apple TV+. Ile kosztuje? Na ilu urządzeniach można oglądać?

Apple TV+ to uruchomiona w listopadzie 2019 roku usługa oferująca wyłączne treści produkowane dla Apple. Serwis ma jeden plan abonamentowy do wyboru w dwóch formach rozliczenia:

 • Standardowy plan miesięczny: kosztuje 24,99 zł i pozwala na oglądanie treści na maksymalnie pięciu urządzeniach jednocześnie w jakości Full HD lub 4K.
 • Standardowy plan roczny: kosztuje 249,90 zł i posiada wszystkie funkcje miesięcznego planu.

Netflix, HBO Max, Disney+ i inne platformy w Polsce – cena abonamentu i dzielenie konta

Serwis Cena miesięcznego abonamentu  Cena rocznego abonamentu Liczba urządzeń w ramach jednego konta Treści 4K
Netflix plan podstawowy 29,00 zł  Brak opcji 1  Nie
Netflix plan standardowy 43,00 zł  Brak opcji 2  Nie
Netflix plan standardowy+ 52,99 zł  Brak opcji 2+ 1 w osobnym gospodarstwie domowym  
Netflix plan premium 60,00 zł  Brak opcji 4  Tak
Netflix plan premium+ 69,99 zł lub 79,98 zł  Brak opcji 4+1 lub 2 w osobnym gospodarstwie domowym  Tak
HBO Max 29,99 zł 234,99 zł 3  Tak
Disney+ 28,99 zł 289,90 zł 4  Tak
Prime Video 10,99 zł 49,00 zł 3  Tak
MGM 16,99 zł  Brak opcji 3  Nie
Apple TV+  34,99 zł 349,99 zł 5  Tak
SkyShowtime 24,99 zł 198,98 zł 3  Nie

zdj. Netflix / HBO Max / Disney / SkyShowtime / Prime Video / Apple TV+