Kultowa grupa z DC doczekała się własnego anime. Zobaczcie zwiastun

Poznaliśmy efekty współpracy Warner Bros. Japan z Wit Studio, wytwórnią wyspecjalizowaną w anime, która zasłynęła z takich tytułów jak „Atak Tytanów” czy „Oblubienica czarnoksiężnika”. Firmy zawarły szyki, by wydać nowe oryginalne anime, którego głównymi bohaterami będą członkowie kultowego Legionu samobójców z komiksów DC. 

Legion samobójców w formie anime? Tego jeszcze nie było!

Projekt zatytułowany „Suicide Squad Isekai” (isekai - podgatunek anime, w którym postacie przenoszą się, odradzają lub są uwięzione w równoległym wszechświecie) został zaprezentowany uczestnikom imprezy Anime Expo 2023 odbywającej się od soboty w Los Angeles. Na ten moment nie znamy jeszcze szczegółów odnośnie fabuły projektu, aczkolwiek do sieci przedostał się już teaser produkcji.

Anime poświęcone Legionowi samobójców nie jest pierwszym projektem Warner Bros. Japan z rodowodem w DC. Przed pięcioma laty wytwórnia wydała na świat dobrze przyjęty film „Batman Ninja”, w którym Mroczny Rycerz przeniósł się do realiów feudalnej Japonii. Reżyserem „Suicide Squad Isekai” jest Eri Osada, scenariusz napisali Tappei Nagatsuki i Eiji Umehara, zaś za projekt postaci odpowiedzialna jest Akira Amano.

Sprawdź też: Horror w stylu „Frankensteina” w świecie Batmana i Supermana. Nowe DC będzie zróżnicowane

Źródło: Twitter / Pop Verse / Anime Corner / Zdj. DC Comics