Horror w stylu „Frankensteina” w świecie Batmana i Supermana. Nowe DC będzie zróżnicowane

Wygląda na to, że potwierdziły się wcześniejsze doniesienia o związaniu się Jamesa Mangolda („Indiana Jones 5”, „Logan: Wolverine”) z filmem o komiksowym Potworze z bagien. W jednym z wywiadów amerykański reżyser niejako potwierdził, że przymierza się do realizacji produkcji  „Swamp Thing”.

James Mangold chce, by „Swamp Thing” był gotyckim horrorem. Co wiemy o filmie?

Popularny „Swamp Thing” jest jednym z pełnometrażowych projektów zapowiedzianych przez Jamesa Gunna po objęciu władzy nad nowym DCU. Do tej pory nazwisko Mangolda nie zostało jeszcze oficjalnie powiązane z projektem, jednak kolejne komunikaty niemal potwierdzają angaż Amerykanina. W rozmowie z Variety twórca zdradził, w jakim stylu chce przenieść na ekran przygody Potwora z bagien.

Jestem pewien, że DC postrzega Potwora z bagien w ramach franczyzy, lecz ja widzę go jako bardzo prosty, czysty, gotycki horror o tym człowieku/potworze... Od lat nosiłem się z zamiarem nakręcenia czegoś w rodzaju filmu o Frankensteinie.

Sprawdź też: Fani chcą TEGO AKTORA jako Batmana w filmie „The Brave and the Bold”. Znacie go z hitów telewizji

W tej samej rozmowie Mangold wyznał, że tuż po tym jak James Gunn i Peter Safran zostali głównodowodzącymi DC Studios, reżyser wykonał „przyjacielski telefon” do producenckiego duetu w sprawie filmu o Potworze z bagien. Współprezesi wytwórni mieli być zadowoleni z samowolnej kandydatury, a nawet tego, że Mangold planuje zrealizować projekt w ramach „własnej, niezależnej rzeczy”.

Dodajmy, że „Swamp Thing” nie doczekał się jeszcze choćby przybliżonej daty premiery, wobec czego na debiut Potwora z bagien w zrebootowanym DC będziemy musieli poczekać jeszcze kilka ładnych lat. Aktualnie Mangold przygotowuje się do wejścia na plan filmowej biografii Boba Dylana, w której w roli głównej występuje Timothée Chalamet.Więcej o tym przedsięwzięciu przeczytacie tutaj. Piąta odsłona serii „Indiana Jones” wejdzie na ekrany polskich kin już 30 czerwca.

Źródło: Variety / Zdj. DC Comics