Kultowa kreskówka o Pogromcach duchów trafi na YouTube

Animowana seria „The Real Ghostbusters”, znana w Polsce jako „Prawdziwe duchołapy” trafi na YouTube. Informacja o darmowym udostępnieniu animacji pojawiła się na oficjalnym profilu cyklu „Pogromcy duchów” na Twitterze.

Prawdziwe duchołapy” zadebiutowały w 1986 roku, na fali masywnego sukcesu pierwszego z filmów o przygodach pogromców duchów. Seria funkcjonowała jako niebezpośredni sequel filmu i potrwała siedem sezonów, aż do 1991 roku. Do tej pory odcinki były dostępne na nośnikach DVD oraz w dystrybucji cyfrowej (między innymi na Amazonie). Pierwszy odcinek trafi na podlinkowany w tweecie kanał już w najbliższą sobotę. 

Powrót „Prawdziwych duchołapów” ma zapewne posłużyć nagłośnieniu tematu „Pogromców” przed premierą kolejnego z cyklu filmów. „Ghostbusters: Afterlife” ma trafić do kin 11 czerwca.

Film opowie historię grupy dzieciaków, które trafiają na nadprzyrodzone siły i będą potrzebowały pomocy Pogromców duchów. W jednego z głównych bohaterów, szkolnego nauczyciela, wcielił się Paul Rudd. W produkcji pojawią się też członkowie oryginalnej obsady, czyli Sigourney Weaver, Annie Potts, Dan Aykroyd, Ernie Hudson i Bill Murray. Nowych bohaterów zagrają, Celeste O'Connor i Logan Kim

Źródło: Comicbook / zdj. Sony